Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 30 styczeń 2017 21:46

Akcja „Bezpieczny stok” w Zawoi.

28 stycznia na terenie OTN Mosorny Groń w Zawoi odbyła się akcja zimowa pn. „Bezpieczny stok 2017”. Akcję zorganizowały Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, MEN i MSW (TOPR/GOPR) oraz policję.

"Bezpieczny stok" jest realizowany w ramach kampanii społecznej mającej na celu kształtowanie świadomości prawidłowych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych (w szczególności na stokach narciarskich i w górach) i nawyków prozdrowotnych wśród społeczeństwa, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez praktyczne akcje na stokach narciarskich w całej Polsce.
Dzieci, młodzież i dorośli, którzy wzięli udział w akcji na wyciągu Mosorny Groń mogli w sposób przystępny i swobodny otrzymać informacje o przygotowaniu do sezonu zimowego, jak rozruszać mięśnie przed zjazdem (prowadzona przez instruktorkę fitness), wzięli udział w symulacji zjazdu z poszkodowanym, zastosowaniu sprzętu lawinowego. Oprócz tego była zabawa ze śnieżkami, czy quiz z nagrodami.
Policjanci i ratownicy GOPR informowali osoby o prawidłowym zachowaniu się na stokach oraz o obowiązku jazdy w kasku do 16 roku życia, a także zakazie uprawiania narciarstwa i snowboardingu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, a także przestrzegania Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaAkcja „Bezpieczny stok” w Zawoi.