Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 06 luty 2017 14:27

Szlak zamknięty

Napisał

Na Babiej Górze panują trudne warunki turystyczne, czemu sprzyja niestety bardzo zmienna pogoda. Apelujemy więc do wszystkich amatorów górskich wycieczek, by wybierając się na królową mgieł zachowali szczególną ostrożność oraz zdrowy rozsądek.

Decyzją dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego właśnie został zamknięty do odwołania szlak żółty „Akademicka Perć”. W tej chwili stara pokrywa śniegowa mierzy 90 centymetrów, a śnieg jest zmrożony. Dlatego też pracownicy parku ostrzegają, aby turyści zachowali szczególną ostrożność zwłaszcza przy schodzeniu.

Dodatkowo każdy wybierający się na Babią Górę musi wziąć pod uwagę, że czas wejścia i zejścia z góry jest wydłużony. Jest to bardzo ważny aspekt. Nie należy bowiem pozwolić, by zmrok zaskoczył nas w połowie zejścia, bo wtedy łatwiej o poślizgnięcie się, jak również o zejście ze szlaku i wtedy nieszczęście gotowe.

Oczywiście przed każdym wyjściem w góry należy sprawdzić czy to w danym schronisku czy na stronach GOPR jakie w górze panują aktualne warunki pogodowe.

                                                                                                                                                                     (tam)

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaSzlak zamknięty