Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 10 luty 2017 14:06

Zawoja. Odtworzą okopy, wybudują ścieżkę i plac zabaw

Napisał

Będzie się działo. Gmina Zawoja ma pomysł na zagospodarowanie terenów wokół wyciągów narciarskich na Czatoży. Urzędnicy właśnie złożyli projekt o unijne dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Co planują tam zrobić?

Projekt będzie realizowany przy współudziale Babiogórskiego Parku Narodowego oraz Nadleśnictwa Sucha Beskidzka. Plan zagospodarowania tego terenu jest ambitny i jego koszt opiewa na nieco ponad 2,5 mln zł. Gmina stara się o dofinansowanie z środków unijnych o kwotę w wysokości ok. 2,1 mln zł.

Za te pieniądze na Czatoży ma powstać ścieżka edukacyjna, wraz z tablicami informacyjnymi, tabliczkami kierunkowymi, mostkami, poręczami. Powstanie też parking dla autokarów przy wejściu na ścieżkę, chodnik w dolnym odcinku ścieżki. Ponadto planowane jest odnowienie linii okopów z II wojny światowej. Oprócz tego ma powstać tam również kompleks rekreacyjno – edukacyjny „Strefa Aktywnego Wypoczynku”, na którą składać się będzie budowa placu zabaw, remont istniejącej tam już wiaty połączonej z niewielką sceną. Ma też zostać wyodrębniony fragment powierzchni, który zostanie przeznaczony na naukę o lesie z 10 tablicami dydaktycznymi. Planowana jest też budowa antresoli z punktem obserwacyjnym w kierunku Babiej Góry z lornetką i wiele, wiele innych.

Jednak czy te ambitne plany uda się zrealizować i kiedy to może nastąpić?

„Mam nadzieję, że tak. Jednak dopiero złożyliśmy wniosek i czeka go teraz ocena formalna, merytoryczna. Jeżeli wyjdą jakieś uwagi trzeba będzie wniosek uzupełnić. To wszystko więc zapewne potrwa kilka miesięcy. Jeżeli przejdziemy przez to pozytywnie i otrzymamy dofinansowanie, to prace budowlane ruszą w 2018 roku” – mówi nam Marcin Pająk, wójt gminy Zawoja.

(tam)

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja. Odtworzą okopy, wybudują ścieżkę i plac zabaw