Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 23 luty 2017 14:16

Zawoja bez gimnazjów, z jedną filią podstawówki

Napisał

Samorządowcy z Zawoi zadecydowali – zgodnie ze zmianą ustawy oświatowej – o likwidacji miejscowych gimnazjów. Od września uczniowie pójdą, jak w przeszłości większość ich rodziców, do szkół ośmioklasowych. Radni uchwalili warunki włączenia dotychczasowych gimnazjów do publicznych ośmioletnich szkół podstawowych prowadzonych przez gminą Zawoja.

W uzasadnieniu swej decyzji rajcy spod Babiej Góry przypomnieli, że zgodnie z ustawą od 1 września 2017 roku każda 6-letnia szkoła podstawowa przekształca się w ośmioletnią a gimnazja ulegają likwidacji. Uchwałodawca zobowiązał tym samym samorządy do podjęcia uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego.

Na mocy uchwalonego prawa, dostosowującego sieć szkół w Zawoi i okolicach do założeń reformy oświatowej, postanowiono o włączeniu gimnazjum w Skawicy do Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawicy. Z kolei Gimnazjum nr 1 z siedzibą w Zawoi Centrum zostanie włączone do Szkoły Podstawowej nr 1 w Zawoi Centrum. Ostatnie gimnazjum w tej gminie, czyli Gimnazjum nr 2 w Zawoi Wilczej zostanie włączone do SP nr 2 w Zawoi.

Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawoi Gołyni o strukturze organizacyjnej z klasami I - VI będzie z dniem 1 września szkołą ośmioklasową. Podobnie jeśli chodzi o Szkołę Podstawową nr 8 w Zawoi Mosorne.

Dnia 1 września natomiast Szkoła Podstawowa nr 4 w Zawoi Przysłop przekształcona zostanie w szkołę filialną z klasami i - III, podporządkowaną Szkole Podstawowej nr 1 w Zawoi Centrum.

(raz)

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja bez gimnazjów, z jedną filią podstawówki