Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 24 luty 2017 13:10

Tajemniczy klient sprawdzi sprzedawców w gminie...

Napisał

Pracownicy opieki społecznej w jednej z gmin w naszym powiecie chcą sprawdzić, czy na ich terenie nie dochodzi do łamania prawa. A dokładnie do sprzedaży alkoholu osobom nieletnim.

O tym, że wyrobów alkoholowych nie można sprzedawać niepełnoletnim klientom, zapewne wie każdy sprzedawca i właściciel sklepu w Zawoi i okolicach. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej chcę się jednak przekonać, czy aby na pewno. Warto więc mieć się na baczności i nie wierzyć na słowo młodo wyglądającym osobom, chcącym na przykład kupić piwo. W tym roku punkty sprzedaży odwiedzi bowiem tajemniczy klient.

- Będzie to osoba rzecz jasna pełnoletnia, ale młodo wyglądająca i ucharakteryzowana na osobę nieletnią – wyjaśnia Joanna Dyrcz, kierownik zawojskiego GOPS. – Chcemy się przekonać, jak sprawa sprzedaży alkoholu nieletnim wygląda na terenie naszej gminy.

Ci, który napojami wyskokowymi handlują powinni więc mieć się na baczności. Sprzedawcy i właściciele sklepów mogą ponieść poważne konsekwencje.

Za sprzedaż alkoholu nieletnim grozi grzywna, a jej maksymalna wysokość wynosi 5 tys. zł. Kolejna z kar  to utrata koncesji na handel wyrobami alkoholowymi. Jeśli sąd uzna, że doszło do rozpijania małoletniego, to osoba za to odpowiedzialna może spędzić w więzieniu nawet dwa lata.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaTajemniczy klient sprawdzi sprzedawców w gminie...