Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 24 luty 2017 17:57

Zawoja. Kierowca z nogą w gipsie przewoził dzieci do szkoły

Napisał

To dopiero historia. Inspektorzy transportu drogowego wzięli sobie na cel gimbusy i jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, a w Zawoi Wilcznej to nawet w dwie. Zatrzymany bowiem do kontroli autobus szkolny przewożący 15 uczniów okazał się być pełen niespodzianek.

Pierwszą z nich był kierowca. Gdy inspektorzy weszli do autobusu zobaczyli bowiem obok jego siedzenia kule inwalidzkie. Okazało się, że kierowca ma prawą nogę w gipsie i jest na zwolnieniu lekarskim. Co robił więc w autobusie? Podobno pracodawca pozwolił mu pracować na tzw.L4. Teraz będą musieli się z tego oboje grubo tłumaczyć pomijając fakt, że narazili dzieci na niebezpieczeństwo.

Na dodatek sam autobus też okazał się niesprawny. Inspektorzy wykryli, że podwozie gimbusa jest zardzewiałe, że wyciekają z niego płyny eksploatacyjne i jeszcze światła „stop” nie działają.

To nie koniec jednak rewelacji. Podczas tej kontroli pod szkołę przyjechał drugi autobus szkolny, którym jechało 25 uczniów. I tu też nie było kolorowo. Okazało się, że i ten pojazd nie jest sprawny. Inspektorzy wykryli ubytki powietrza z układu pneumatycznego,  co mogło mieć wpływ na działanie układu hamulcowego.

Tak więc obu kierowcom zabroniono dalszej jazdy, zabrano im dowody rejestracyjne i ukarano ich mandatem (łączna kwota 1000 zł). Co więcej, jak się okazało te dwa autobusy należały do tego samego przewoźnika, wobec którego również wszczęto postępowanie, które jest zagrożone karą grzywny do 4000 złotych. O wszystkim został powiadomiony także Urząd Gminy w Zawoi.

foto: ITD w Krakowie

                                                                                                                                                             (tam)

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja. Kierowca z nogą w gipsie przewoził dzieci do szkoły