Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 29 marzec 2017 17:25

Zawoja- Burdele. „Nie” dla zmiany nazwy przysiółka.

Napisał

Od kilku miesięcy trwa dyskusja na temat zmiany nazwy części Zawoi zwanej Burdele. W wyniku konsultacji społecznych  okazało się, że mieszkańcy nie chcą zmiany nazwy.

Debata na temat zmiany nazwy przysiółka - niektórym kojarzącym się jednoznacznie - Burdele, odbyła się w listopadzie. Niektórzy z mieszkańców tej części miejscowości zgłaszali miejscowym radnym swoje niezadowolenie. Jednak zmiana administracyjnej nazwy prosta nie jest. Dlatego też władze gminy zorganizowały konsultacje społeczne.

"Czy jest Pan(Pani) za zniesieniem nazwy urzędowej przysiółka Burdele?" - na takie pytanie mogli udzielić odpowiedzi zainteresowani mieszkańcy.

W ankiecie wzięło udział w sumie 20 osób. Za zmianą nazwy opowiedziały się zaledwie dwie. Siedem było przeciw. Co ciekawe, od głosu wstrzymało się 11 osób.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja- Burdele. „Nie” dla zmiany nazwy przysiółka.