Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 11 kwiecień 2017 08:35

Zawoja. Mieszkańcy mogą korzystać z porad psychologów, mediatorów czy psychiatry

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zawoi pozyskał środki finansowe na utworzenie Punktu Konsultacyjnego dla mieszkańców gminy. Celem działalności Punktu będzie wsparcie w zakresie specjalistycznego poradnictwa.

 Dokładnie chodzi o umożliwienie dostępu do pomocy psychologa, mediatora, psychoterapeuty, specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz psychiatry.

- Wszystkie konsultacje  oraz działania wspomagające i terapeutyczne będą świadczone bezpłatnie,  w godzinach pracy specjalistów. Siedziba Punktu to budynek  Wspólnoty Gruntowo- Leśnej Osób Uprawnionych, Zawoja 129, znajdujący się  naprzeciwko kościoła w Zawoi Centrum – podaje miejscowy urząd.

Z usług Punktu mogą korzystać osoby, które znalazły się w nagłym lub przewlekłym kryzysie psychicznym, a w szczególności: rodziny i osoby dotknięte przemocą i jej skutkami, rodziny dysfunkcyjne, rodziny w kryzysie, osoby uzależnione oraz ich rodziny, osoby po próbach samobójczych oraz ich rodziny, osoby przeżywające trudności małżeńskie lub trudności w kontaktach z dziećmi a także osoby przeciążone psychicznie, obarczone następstwami wielu trudnych zdarzeń w życiu swoim i rodziny, żyjące w stanie przewlekłego stresu.

Wszelkie informacje o dyżurach specjalistów udzielają pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawoi, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 – 15.00

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja. Mieszkańcy mogą korzystać z porad psychologów, mediatorów czy psychiatry