Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 12 kwiecień 2017 07:44

Ludzie gór pamiętają o Janie Pawle II

Sekcja Babiogórska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Babiogórski Park Narodowy oraz gospodarze schroniska Markowe Szczawiny zaprosili miłośników gór na wyjątkowe nabożeństwo.

W sobotę na Przełęczy Krowiarki odbyła się XIII Papieska Msza Święta. Tym, którzy uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej w górach – a więc w miejscu szczególnie ukochanym przez Gazdę Świata – niebiosa sprzyjały. Pogoda bowiem, kapryśna o tej porze roku zwłaszcza na Babiej Górze, dopisała. Było „na plusie”, bez opadu z przebłyskami słońca…Nabożeństwo przebiegało w kameralnej atmosferze. W Mszy Papieskiej wzięło udział około 70 osób, ludzi gór.

Przypomnijmy, to właśnie u stóp Babiej Góry, 9 września 1978 roku na Polanie Krowiarki ostatnią wędrówkę górską przed wybraniem na papieża odbył Karol Wojtyła. Wędrówkę odbył wówczas z księdzem Stanisławem Dziwiszem oraz księdzem Tadeuszem Styczniem.

Galeria

asdasdasdasdas