Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 13 kwiecień 2017 15:47

Nie dla parku krajobrazowego w Zawoi. Jest apel radnych

Walory przyrodnicze Zawoi i okolic są dobrze chronione, a mieszkańcy mają prawo do rozwoju. Tak w skrócie można opisać stanowisko radnych gminy wobec planów organizacji na jej terenie parku krajobrazowego. 

- W związku z pracami nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego Województwa Małopolskiego (…) Rada Gminy Zawoja wyraża sprzeciw wobec planowanego objęcia obszaru Gminy Zawoja parkiem krajobrazowym terenów Gminy Zawoja na utworzenie tej formy ochrony – czytamy w podjętym przez radę w Zawoi apelu. - Rada Gminy Zawoja uznając wartości krajobrazowe terenów Gminy Zawoja i nie kwestionując potrzeby ochrony przyrody w różnych formach  stwierdza, że na jej obszarze zarówno walory krajobrazowe jak i przyroda chronione są w obecnych formach w wystarczającym zakresie. 

Przedstawiciele mieszkańców Zawoi i okolic zobowiązali wójta do przekazani tego stanowiska marszałkowi województwa., 

W uzasadnieniu napisali m.in. że gmina Zawoja jest gminą turystyczną ale także miejscem zamieszkania około 10 tysięcy osób. I powinny one mieć możliwość normalnego działania na swoim pięknym przyrodniczo terenie. Natomiast objęcie terenu gminy obszarem parku krajobrazowego znacznie utrudni rozwój.

Szerzej do tematu wrócimy niebawem.

Planowany Park Krajobrazowy obejmuje Gminy Zawoja, Bystra-Sidzina, Jordanów oraz Maków Podhalański.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaNie dla parku krajobrazowego w Zawoi. Jest apel radnych