Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

sobota, 15 kwiecień 2017 17:44

W góry nie wszędzie i… z drogowskazem

W góry nie wszędzie i… z drogowskazem fot. GB GOPR

W najbliższych dniach turyści i miłośnicy górskich wędrówek mogą napotkać na swej drodze niespodzianki: utrudnienia i ułatwienia. 

Ratownicy górscy z Beskidzkiej Grupy GOPR pod szczytem Babiej Góry, w miejscu, gdzie turyści przy ograniczonej widoczności często przechodzą na słowacką stronę - myśląc, że są po polskiej - zamontowali tabliczkę wskazującą kierunek Markowe Szczawiny. 

- Mamy nadzieję, że okaże się pomocna w drodze do celu! – nie ukrywają goprowcy.

A my przypominamy, że przed wyjściem w góry warto zapoznać się z mapą, którą warto wraz z „podstawowymi wymogami orientacji w terenie” schować w plecak. Zapomniany już pewnie przez wielu kompas też może się przydać, nie tylko na Babiej Górze. 

Przed wyjściem na wzniesienia warto też zapoznawać się z komunikatami górskimi, takimi, jakie regularnie publikuje na przykład Babiogórski Park Narodowy. A informuje on akurat o tym, że ze względu na prowadzenie prac leśnych przy szlakach turystycznych, w  terminie od dnia 19.04.2017 do 21.04.2017  zamknięte będą następujące  szlaki: szlak niebieski Górny Płaj:  Polana Krowiarki - Markowe Szczawiny oraz szlak czerwony :  Markowe Szczawiny - Przełęcz Brona.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaW góry nie wszędzie i… z drogowskazem