Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 28 maj 2017 08:43

„Zawoja pełna niespodzianek”

Kolejny raz w zawojskiej hali sportowo-widowiskowej odbyła się „Zawoja pełna niespodzianek”, impreza integracyjna zorganizowana przez zawojskie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Nieprzypadkowo rokrocznie przygotowywana jest w maju, gdyż to właśnie w nim obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, łączący się z obchodami Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Wzorem lat ubiegłych impreza była okazją do zaprezentowania talentów jakie drzemią w wychowankach placówek rehabilitacyjnych, edukacyjnych  działających na terenie powiatu suskiego, ale nie tylko. Licznie zebrani widzowie i goście honorowi obejrzeli występy dzieci, młodzieży i dorosłych z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Juszczynie i Tarnawie Górnej, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Podhalańskim, juszczyński, zembrzyckich i kukowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej, ale także Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  koło w Jabłonce. Gwiazdą była grupa taneczna Maraquja, której tancerki urzekały nie tylko tańcem. Motywem przewodnim była podróż przez kontynenty. Dlatego grupy konkursowe przybliżały wybrane przez siebie kraje rozsiane po różnych kontynentach. Czasu na zaprezentowanie się było niewiele. Bo jak w dwie minuty opowiedzieć o jakimkolwiek państwie? A jednak da się! Choć było to karkołomne, gdyż należało nie tylko pokazać jeden z tańców narodowych, ale także flagę, przywitać się w języku wybranego kraju oraz znaną postać lub osobę.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawoja„Zawoja pełna niespodzianek”