Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

środa, 31 maj 2017 08:18

Babia Góra tonie w śmieciach

Po raz kolejny jak pseudo - turyści odwiedzjący polskie góry pokazali, jak „bardzo” dbają o środowisko naturalne. Tym razem prawdziwi ci miłośnicy górskich szlaków zebrali tysiące litrów odpadów.

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie z Bielska – Białej zorganizowało drugi etap akcji  "Sprzątamy Beskidy z PTT 2017". Odbył się on w rejonie Babiej Góry.

- 242 wolontariuszy, w tym 180 dzieci i młodzieży zebrało łącznie 4300 litrów śmieci, większość z niebieskich szlaków wzdłuż drogi z Zawoi na Krowiarki oraz z Zawoi Markowej do Zawoi Czatoży – poinformował Szymon Baron z Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego o/Bielsko-Biała.

W tym roku amatorzy górskich wypraw zebrali takie „skarby” jak między innymi kołpaki, opony, słupki drogowe, chemikalia w butelce, puszki farb, śruby i śrubokręty oraz … czaszkę jelenia.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaBabia Góra tonie w śmieciach