Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 12 czerwiec 2017 09:15

Mosorny czeka na miłośników dwóch kółek

Polskie Koleje Linowe chcą korzystać z lata. Co prawda na nartach o tej porze roku nie da rady poszusować, ale za to można wsiąść na rower!

Góry są najpopularniejszym w Polsce kierunkiem wakacyjnych podróży. Przyciągają nie tylko widokami i mikroklimatem, ale również możliwościami aktywnego spędzania czasu – tak wynika z badania Polskich Kolei Linowych.

- Już niemal co trzeci Polak (27 proc.) w górach chce przede wszystkim jeździć na rowerze, a 8 proc. chciałoby uprawiać sporty ekstremalne, w  tym m.in. downhill, czyli jedną z ekstremalnych odmian kolarstwa górskiego – podają przedstawiciele PKL. - Badanie pokazuje, że w góry jeździmy przede wszystkim dla atrakcyjnych szlaków i  świeżego powietrza. Jednak już prawie co trzeci Polak liczy także na dodatkowe atrakcje – np. koleje górskie, parki linowe, czy zjeżdżalnie. Popularną aktywnością jest jazda na rowerze - aż 27 proc. respondentów przyznało, że właśnie w taki sposób chciałoby spędzić wakacyjny urlop.

Dlatego kolejarze z gór zapraszają miłośników dwóch kółek m.in.,. na Mosorny Groń.

- Ośrodek dysponuje trzema trasami rowerowymi o różnych stopniach trudności. Ponad dwukilometrowa „Freeride”, która przeznaczona jest dla amatorów szybkiej jazdy, została poprowadzona w dużej części wzdłuż kolei linowej krzesełkowej. Druga trasa typu „NorthShore”, dla średniozaawansowanych, pozwala trenować zachowanie równowagi i kontrolę nad rowerem. Trzecia - najbardziej wymagająca, została zaprojektowana w taki sposób, aby mogły się na niej odbywać najwyższej rangi zawody w Downhillu. Dysponuje różnego rodzaju skoczniami, przeszkodami i przeskokami wymagającymi profesjonalnych umiejętności – podaje PKL.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaMosorny czeka na miłośników dwóch kółek