Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 21 czerwiec 2017 07:23

Z mieszkańcami omówią remont przychodni

Władze Zawoi chcą skonsultować z mieszkańcami gminy plany rewitalizacji ośrodków zdrowia. W tym celu zainteresowanych zapraszają na rozmowy.

Chodzi o realizację projektu rewitalizacyjnego pn. „Remont budynków Ośrodków zdrowia w Skawicy i Zawoi”, realizowanego w ramach „Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Zawoja na lata 2017-2023”. Jego przedmiotem będzie przebudowa i nadbudowa dachu na budynku Ośrodka Zdrowa w Skawicy oraz w Zawoi.

- Prace mają doprowadzić do ograniczenia zużycia energii elektrycznej oraz cieplnej w ośrodku zdrowia, a także podniesienie jakości świadczonych usług, poprawa warunków estetycznych i funkcjonalnych – wyjaśnia zawojski urząd.

Planowane jest stworzenie miejsca do realizacji gryp samopomocowych tj. grup wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie, grup korekcyjno – edukacyjnych dla osób stosujących zachowania przemocowe, warsztaty dla rodziców wspierające funkcje opiekuńczo - wychowawczą oraz stworzenie zaplecza lokalowego do realizacji działań aktywizujących zawodowo mieszkańców tj. organizację kursów i  szkoleń mających na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz powrót na rynek pracy osób długotrwale bezrobotnych.

- Rozbudowa uwzględniać będzie również umożliwienie dostępu do specjalistycznego poradnictwa mieszkańców w zakresie szeroko rozumianych oddziaływań terapeutycznych tj. dostęp do psychologa, pedagoga, terapeuty. Realizacja projektu przyczyni się do stworzenia w jednym miejscu Centrum Usług Socjalnych i Aktywności Lokalnej, który będzie obiektem wielofunkcyjnym łączącym różne funkcje społeczne – zaznaczają urzędnicy.

Spotkanie konsultacyjne w formie warsztatów projektowych odbędzie się 26 czerwca 2017 roku o godzinie 13:00 w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Dodatkową formą konsultacji będzie możliwość przeprowadzania spaceru studyjnego po centrum Zawoi i Skawicy (w tym w miejscu przyszłej inwestycji), który odbędzie się w terminie wypracowanym w trakcie warsztatów. 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaZ mieszkańcami omówią remont przychodni