Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 29 czerwiec 2017 12:10

Rozpoczęły się prace remontowe na drodze powiatowej Stryszawa-Zawoja.

Całość prac składa się z dwu oddzielnych inwestycji. Pierwszą z nich jest budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 1695 K Zawoja-Przysłop-Stryszawa na potoku Hucisko w Stryszawie. Tam właśnie ruszyły już prace. Ich wartość,zgodnie z ofertą wybraną w trybie przetargu nieograniczonego, wyniesie ponad 880.000 zł.

 

Władze powiatu, które zabiegały o środki zewnętrzne na tę inwestycję otrzymały niedawno z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa pismo potwierdzające przyznanie na ten cel dotacji z rezerwy subwencji ogólnej państwa w wysokości 483.900 zł. Nowy most będzie miał żelbetową konstrukcję i powstanie do końca września. W celu maksymalnego ograniczenia uciążliwości wynikających z budowy tego obiektu na czas robót wykonana zostanie tymczasowa przeprawa drogowa, która umożliwi utrzymanie ciągłości ruchu bez konieczności wyznaczania długich objazdów.

Druga inwestycja, która będzie równolegle realizowana na tej drodze, obejmuje kompleksowy remont pięciokilometrowego odcinka drogi powiatowej nr 1695 K od drogi wojewódzkiej w Zawoi do końca serpentyn w Stryszawie (osiedle Hucisko). Zakres robót obejmie m.in. likwidację przełomów, położenie nowej nawierzchni mineralno-asfaltowej, odwodnienie, odbudowę przepustów, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz remont mostu (górnego pokładu) na siedlisku Bartyzele w Zawoi.

Plac budowy przekazany zostanie wykonawcy, którym jest firma EUROVIA Polska S.A. Bielany Wrocławskie, 29.06.2017. Ze względu na charakter i zakres robót mogą wystąpić w czasie remontu różnego rodzaju utrudnienia w ruchu, o których użytkownicy drogi będą na bieżąco informowani przez wykonawcę. Przygotowane będzie też odpowiednie oznakowanie wynikające z czasowej zmiany organizacji ruchu.

Wartość robót po przetargu wynosi 3.780.000 zł, a inwestycja dofinansowana zostanie w wysokości 49% kosztów ze środków „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019”.

Na pozostałą część złożą się powiat oraz gminy Stryszawa i Zawoja. W tej sprawie podjęto już wiążące decyzje.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaRozpoczęły się prace remontowe na drodze powiatowej Stryszawa-Zawoja.