Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 12 lipiec 2017 10:30

Po Babiej Górze oprowadzają…. „obcy”

Dane mówią same za siebie: na ponad dwie setki przewodników uprawnionych do oprowadzani po szlakach Królowej Beskidów, jedynie kilkadziesiąt pochodzi z Podbabiogórza.

 

Turyści z całego kraju a nawet Europy poznają jedną z najpiękniejszych i najciekawszych polskich gór – Babią Górę – w towarzystwie przewodników, którzy niekoniecznie wychowali się u ich stóp.

- Liczba przeszkolonych przewodników, posiadających ważne licencje na obszar Babiogórskiego Parku Narodowego, wynosi obecnie 251 osób, z czego z naszego terenu jest około 30 osób- poinformował portal sucha24.pl Tomasz Pasierbek, dyrektor Babiogórskiego Parku Narodowego.

Aby zostać przewodnikiem z uprawnieniami po oprowadzaniu po ścieżkach Królowej Beskidów, najpierw trzeba zostać przewodnikiem beskidzkim. Następnie trzeba odbyć jednodniowy kurs organizowany przez BgPN. Są one organizowane niemal co miesiąc przed sezonem letnim.

Babią Górę rocznie odwiedza 100 tysięcy turystów.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaPo Babiej Górze oprowadzają…. „obcy”