Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 18 lipiec 2017 08:40

Na Babią Górę marsz, tropem karpackich pasterzy marsz

W dniach 11-12 lipca odbyła się organizowana przez Babiogórski Park Narodowy impreza terenowa pt. "Młodzi na szczycie" przybliżająca dziedzictwo kulturowo-przyrodnicze regionu Babiej Góry.

Podczas zabaw i obserwacji edukacyjnych prowadzonych pod kierunkiem pracowników Parku i przewodników górskich uczestnicy spędzali ze sobą dwa dni poznając tajemnice przyrody i tajniki pasterstwa. W jednym dniu zdobywali Królową Beskidów, a w drugim wyruszyli tropem karpackich pasterzy. Podczas wypraw terenowych poznawali przyrodę regionu oraz tradycje karpackich pasterzy związane z życiem na hali oraz z wypasem owiec i wołów. Odwiedzili współczesny szałas pasterski, poznając tradycje i ciekawostki związane z wypasem, degustowali regionalne przetwory z owczego mleka.

Podczas wspólnej wędrówki nie zabrakło przygód i niezapomnianych emocji.

M.M.

Zdjęcia G. Ficek

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaNa Babią Górę marsz, tropem karpackich pasterzy marsz