Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
wtorek, 01 sierpień 2017 11:19

Seniorzy z Zawoi znajdą miejsce dla siebie

Napisał

Trwa nabór osób w wieku 60+ do projektu na utworzenie Domu Dziennego Pobytu dla osób starszych i niepełnosprawnych. Chętni seniorzy mogą się zgłaszać do połowy sierpnia. 

- Tworząc ten projekt chcieliśmy odpowiedzieć na potrzeby naszych mieszkańców, wpisać się w ich oczekiwania i stworzyć miejsce odpowiadające ich potrzebom – wyjaśnia Marcin Pająk, wójt gminy Zawoja. - Myśląc o osobach starszych czy niesamodzielnych oraz osobach niepełnosprawnych nie można zapominać również o ich opiekunach, którzy swoją opiekę sprawują niejednokrotnie całą dobę, dlatego też chcemy pomóc i tej grupie osób poprzez działania wspierające i odciążające w zakresie opieki nad osobą starszą czy niepełnosprawną.

Włodarz gminy dodaje, że Dom Dziennego Pobytu będzie otwarty we wszystkie dni robocze przez 10 godzin dziennie w porach dostosowanych do potrzeb uczestników i ich rodzin. Budynek, w którym będzie prowadzony Dom będzie dysponować salami pobytu dziennego, pomieszczeniami do terapii indywidualnej, gabinetami fizjoterapii, salami do terapii ruchowej, salami do zajęć w grupach, kuchnią, oraz łazienkami pozbawionymi barier architektonicznych.

- Ponadto seniorzy z terenu naszej gminy w wieku powyżej 60 lat, którzy nie będą stałymi uczestnikami domu, będą mogli skorzystać z pełnej rehabilitacji. Oczywiście wszystkie zabiegi oraz praca rehabilitanta będzie bezpłatna – zapewnia wójt Pająk.

Osoby chcące skorzystać z naszej oferty zapraszamy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawoi, codziennie w godz. 7.00 – 15.00.   

Nabór trwa do 15 sierpnia 2017 r.

asdasdasdasdas