Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 03 sierpień 2017 08:38

Ekskrementy w potoku? „W tym kapią się turyści” (FILM) Wyróżniony

Mieszkańcy Zawoi biją na alarm: miejscowa oczyszczalnia ścieków nie wydala i zrzuca do potoków nieczystości. Wójt gminy prosi prezesa spółki o zajęcie stanowiska. 

Sprawę nieczystości rzekomo spuszczanych do potoku w Zawoi poruszaliśmy w lipcu w artykule, który można przeczytać (TUTAJ). Zamieszczone tam wyjaśnienia jednak nie wszystkich przekonały, a do naszej redakcji trafił ten film:

 

 

Autor pokazuje, jak wyraźnie strumień wody wydobywający się z kolektora oczyszczalni ścieków w Zawoi Widły odróżnia się od naturalnej wody w potoku. 

- Na filmie widać automatycznie wygenerowaną datę i godzinę, można więc sobie sprawdzić w IMGW, czy wcześniej padał deszcz. Tak bowiem mydli się oczy ludziom – mówi autor nagrania.

Widać też, jak wdeptuje w ekskrementy w wodzie. - W tym kapią się turyści – komentuje mieszkaniec.

O komentarz do niepokojącego nagrania poprosiliśmy wójta gminy Zawoja, Marcina Pająka. Ten poprosił o zajęcie stanowiska w sprawie prezesa oczyszczalni. 

Do tematu wrócimy.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaEkskrementy w potoku? „W tym kapią się turyści” (FILM)