Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 12 wrzesień 2017 06:34

Wędrowali śladem przyszłego papieża

Kilkuset młodych ludzi przeszło trasę ostatniej górskiej wycieczki kardynała Karola Wojtyły. Po tej wędrówce na szlaki wrócił już jako Ojciec Święty Jan Paweł II.

Karol Wojtyła przed wyjazdem na Konklawe do Rzymu w 1978 roku, wędrował głównym szlakiem beskidzkim - ze Skawicy, przez Halę Krupową i Policę, na przełęcz Krowiarki. Zapewne nie spodziewał się, że w polskie góry wróci jako Głowa Kościoła Katolickiego na świecie.

Dla upamiętnienia tej wędrówki przyszłego papieża organizowany jest rajd papieski. W ty roku uczestniczyło w nim kilkaset osób. Towarzyszyła im wspaniała pogoda a co za tym idzie piękne pejzaże, inaczej niż w roku 1978, gdy było zimno, mglisto i padał deszcz...

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaWędrowali śladem przyszłego papieża