Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 28 wrzesień 2017 18:20

Makiety wrócą do Zawoi?

Napisał

Po Centrum Górskim Korona Ziemi pozostało tylko wspomnienie. Obiekt nie przyciąga już pasjonatów górskich wędrówek, a towarzyszący mu park linowy został wydzierżawiony. Pozostała jednak sprawa wypożyczonych przez Śląskie Wesołe Miasteczko makiet najwyższych szczytów świata. Właściciel interaktywnego muzeum – Tatry Mountain Resort zarządza również chorzowską Legendią

 

Kiedy kilka lat temu otwierano Centrum Górskie w Zawoi sympatycy gór, szczególnie polskiego himalaizmu wręcz przebierali nogami w oczekiwaniu na zgromadzone w muzeum pamiątki zebrane przez wybitnych polskich wspinaczy podczas wypraw po najwyższych szczytach świata. Fani mieli okazję obejrzeć filmy dokumentalne prezentujące dokonania polskich ludzi gór, wielokrotnie spotkać się z himalaistami. Wszystko w otoczeniu sporych rozmiarów makiet prezentujących 10 najwyższych szczytów świata plus Babią Górę. Miały one za zadanie przedstawić laikom warunki panujące w wysokich górach, zapoznać z ukształtowaniem geologicznym i geograficznym, a także opowiedzieć o historii wspinaczki po każdej z nich.

Niestety, po Koronie Ziemi pozostało już tylko wspomnienie. W listopadzie 2016 roku Tatry Mountain Resort – słowacki właściciel kompleksu postanowił przenieść jedyną cieszącą się zainteresowaniem – według zarządu firmy – ekspozycję do świeżo wyremontowanej Legendii. Miał do tego pełne prawo, gdyż zarządza oboma obiektami. Wypożyczenie miało być jedynie czasowe – od 1 kwietnia do końca października tego roku.

– Po tegorocznym sukcesie ekspozycji postanowiono umożliwić jej obejrzenie szerszej publiczności. Eksponaty oraz makiety zostaną więc przeniesione do Śląskiego Wesołego Miasteczka. Dzięki temu oferta lunaparku poszerzy się o kolejną ciekawą atrakcję, gdzie poprzez zabawę można poznać świat – przekazał zarząd firmy TMR w zeszłorocznym komunikacie prasowym.

O to, czy makiety wrócą do Zawoi postanowiliśmy zapytać dyrektora Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka, Pawła Cebulę:

– Na dzień dzisiejszy nie podjęliśmy jeszcze decyzji kiedy makiety wrócą do Zawoi. Rozważamy kilka wariantów. Na tą chwilę Legendia jest w trakcie sezonu i nie planujemy żadnych ruchów – informuje Paweł Cebula.

Wszystko wskazuje na to, że zawojanie makiet już nie zobaczą…

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaMakiety wrócą do Zawoi?