Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 październik 2017 15:42

W Mosornym powstanie nowy plac zabaw i siłownia plenerowa

Napisane przez

Zawojanie już wkrótce będą mogli cieszyć się nowym obiektem sportowym, a dzieciaki zaczną szaleć na nowym placu zabaw. Urząd Gminy w Zawoi rozpisał przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

3 października to ostateczny termin składania ofert przez przedsiębiorstwa zainteresowane budową nowych obiektów służących mieszkańcom Zawoi. Urząd Gminy rozpisując pod koniec sierpnia przetarg, zdecydował się przeznaczyć na inwestycję 78.351 złotych, z czego dofinansowanie w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 wynosi 40.532 złotych. Oba obiekty znajdą się na działce w pobliżu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Oferent, który decyzją władz Zawoi wygra przetarg na wykonanie zamówienia będzie miał czas do końca roku. Oznacza to, że już na wiosnę zawojskie dzieciaki będą mogły bawić się na zupełnie nowym placu zabaw. Magistrat zdecydował się na montaż takich urządzeń dla dzieci, jak przeplotnia „Drążek ukośny”, dwie huśtawki dwustanowiskowe, dwie huśtawki typu ważki „Motyl”, dwa bujaki „Kaczorek, bujak „Konik” i „Rowerek”. Na placu zabaw pojawi się również piaskownica i duże urządzenie zabawowe. Dla bezpieczeństwa dzieci na terenie placu zabaw zostanie ułożony chodnik o szerokości 1,50 metra z kostki betonowej o grubości 6 cm, a także chodnik z masy bitumicznej.

Dorośli będą mogli korzystać do woli z plenerowej siłowni, gdzie zamontowane zostaną urządzenia plenerowe „Wioślarz”, „Motyl”, „Rowerek”, „Orbitrek” i ławeczka połączona z prostownikiem pleców. Cały obiekt zostanie ogrodzony siatką ogrodzeniową panelową, planowany jest również montaż dziesięciu ławek. Zwycięzca przetargu wykona wpierw roboty ziemne, plantowanie powierzchni gruntu, humusowanie i obsianie skarp, a także wiele innych zadań w celu prawidłowego zabezpieczenia obiektu. 

asdasdasdasdas