Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 06 październik 2017 08:29

Zawoja. Urząd w Twojej komórce? To możliwe!

Napisane przez

Urząd Gminy w Zawoi wyłonił właśnie wykonawcę jednego z kluczowych projektów służących uproszczeniu i zinformatyzowaniu usług świadczonych przez władze gminy. Oprócz większej przejrzystości działań to ważny krok dla mieszkańców. Dlaczego?

 

Już wkrótce skończą się kolejki do zapłaty podatku rolnego, leśnego czy opłat za odbiór odpadów komunalnych. Wszystko to i wiele więcej będzie można opłacić przez Internet. Jak to możliwe?

Do końca kwietnia przyszłego roku w zawojskim Urzędzie Gminy zostanie wdrożony program realizowany z udziałem środków Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, II Osi Priorytetowej „CYFROWA MAŁOPOLSKA”, Działanie 2.1 „E-administracja i otwarte zasoby”.

Co to oznacza? Zawojski urząd zamierza usprawnić działający już system poprzez udoskonalenie modułu eUsługi z poziomu 4 na poziom 5 w zakresie podatków i opłat lokalnych, wdrożenie eUsługi na poziomie 5 w zakresie gospodarki odpadami, co będzie całkowicie nową usługą. Mieszkaniec Zawoi zyska zatem pełną personalizację sprawy klienta urzędu, w tym elektroniczną obsługę wszelkich opłat, m.in. podatkowych.

– W wyniku realizacji projektu urząd umożliwi mieszkańcom gminy oraz przedsiębiorcom korzystanie z 9 usług publicznych. Ogół tych usług zapewni mieszkańcom możliwość dokonywania płatności za zobowiązania wobec gminy z tytułu podatków (od nieruchomości, rolny, leśny - osób fizycznych, od nieruchomości, rolny, leśny – osób prawnych), podatku od środków transportowych, opłat za odbiór odpadów komunalnych, opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, zobowiązań z tytułu wieczystego użytkowania.

Dodatkowo uruchomione w  ramach projektu zostaną usługi na 5 stopniu dojrzałości, które zapewnią ich użytkownikom funkcjonalności takie, jak: powiadamianie płatników  o istotnych zdarzeniach związanych z danym podatkiem, poprzez wiadomości sms, e-mail itd. Dzięki udostępnieniu w/w usług   zaspokojona zostanie główna potrzeba mieszkańców, przedsiębiorców tj. możliwość elektronicznej komunikacji z Urzędem, możliwość dokonywania rozliczeń w formie elektronicznej oraz uzyskiwanie automatycznych powiadomień o stanie własnych spraw, rozrachunków i zobowiązań wobec UG – informują urzędnicy.

Całkowita wartość pełnego projektu, który częściowo został już wdrożony to 772.261,65 złotych (z czego 560.248,06 złotych to wysokość dofinansowania ze środków unijnych). Na wdrażany właśnie projekt gmina chce przeznaczyć 452.449,35 złotych. Przetarg wygrało konsorcjum z Bielska-Białej REKORD SYSTEMY INFORMATYCZNE Sp. z o.o. startując z kwotą wyjściową za wykonanie zamówienia na poziomie 476.010 złotych.

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja. Urząd w Twojej komórce? To możliwe!