Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 09 październik 2017 10:18

Różaniec do granic. Modlili się wzdłuż granic Polski.

Napisał

Niedzielna, powstała spontanicznie ogólnopolska akcja „Różaniec do granic” okazała się wielkim sukcesem. Pomimo niepogody wzięło w niej udział niezliczona ilość katolików, która postanowiła utworzyć swego rodzaju łańcuch modlących się. Ten oplótł cały kraj. 

W Święto Matki Bożej Różańcowej setki tysięcy Polaków ruszyły na granice i tereny przygraniczne, by modlić się na różańcu. Chcieli w ten sposób okazać wierność i posłuszeństwo Maryi. Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podkreślił podczas mszy w Zakopanem, że inicjatywa „Różańca do granic” zrodziła się pośród ludzi świeckich w konkretnej sytuacji. Tłumy pojawiły się jednak nie tylko w Zakopane i tatrzańskich szczytach (Rysach, Giewoncie i Kasprowym Wierchu), ale także nad Bałtykiem. W akcji wzięli udział także mieszkańcy zawojskiej gminy, którzy sami oddali się modlitwie, ale w towarzystwie pielgrzymów jacy dotarli pod Babią Górę i Policę z innych zakątków kraju. Stacje modlitwy powstały przy Centrum Górskim  „Korona Ziemi”, Szkoła Podstawowej w  Zawoi Mosorne, w Zawoi Trybałach, na zawojskim rynku i przy boisku BCS, na parkingu koło cmentarza  oraz na Sałaciakach i Kozinach. Natomiast strefy modlitwy  parafii Skawica wyznaczono w Zawoi na skrzyżowaniu z drogą na Przysłop, na „prostej” przed Kaliną Dolną, na łące przy drodze na Kalinie Górnej oraz na przełęczy Przysłop. 

Wspólna modlitwa, oddanie się zadumie, ale i zwykłe spotkanie z pielgrzymami na pewno na długo pozostanie w pamięci - Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w Różańcu do Granic. Dziękujemy za przygotowanie stref modlitwy i służbom porządkowym, za posiłek dla gości (Naszej Skawicy) – mówi proboszcz parafii w Skawicy ks. Strzelczyk.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaRóżaniec do granic. Modlili się wzdłuż granic Polski.