Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 19 październik 2017 21:25

I Zawojski Dzień Edukacji Dla Bezpieczeństwa I Profilaktyki

Napisał

I Zawojski Dzień Edukacji Dla Bezpieczeństwa I Profilaktyki  – to kolejna inicjatywa Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawoi, który na realizację działań społecznych pozyskał środki zewnętrzne z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 Piknik Rodziny to inauguracja licznych działań które będą podejmowane w ramach całego programu „Razem Bezpieczniej”. Wśród nich będą spotkania w szkołach, warsztaty edukacyjne dla uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Ponadto organizowane będą konkursy z zakresu bezpieczeństwa i profilaktyki, wyjazdy najmłodszych uczniów do Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendy Powiatowej Policji. Założeniem projektu jest poznanie przez dzieci zasad bezpieczeństwa i działań o charakterze profilaktyczno – edukacyjnym w sposób dla nich dostępny i przyjazny, dlatego też najmłodsi uczestnicy projektu podczas spotkań i warsztatów otrzymają maskotkę projektu - misia ratownika.

Akcja ta ma na celu propagowanie i wspieranie działań służb dbających na co dzień o nasze bezpieczeństwo, dlatego też podczas pikniku odbędzie się prezentacja wozów strażackich i policyjnych oraz możliwość poznania pracy ludzi, którzy wykonują tak trudne i niebezpieczne zawody.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Zawoja do uczestnictwa w pikniku, na którym nie zabraknie licznych atrakcji, takich jak: przejazd ciuchcią, mini zawody strażackie, pokaz ratownictwa medycznego, malowanie buziek, tworzenie przedmiotów z balonów, koniki i kucyki dla dzieci, konkursy i animacje dla najmłodszych.

asdasdasdasdas