Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 27 październik 2017 17:15

Natura pomaga w kształceniu – projekt „Edukacja dla przyrody pogranicza”

Napisane przez

W dniach 19-20 oraz 26-27 października w Pensjonacie „Beskid” w Zawoi Wilcznej odbyły się warsztaty dla osób zajmujących się edukacją przyrodniczą i nauczycieli „Edukacja dla przyrody pogranicza”, zorganizowane przez Babiogórski Park Narodowy. Zajęcia miały na celu zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej oraz ochronę przyrody na obszarze pogranicza polsko-słowackiego. Partnerem Babiogórskiego PN jest Chranena krajinna oblast' Horna Orava.

 

Warsztaty skierowane do nauczycieli przyrody, geografii i biologii oraz osób zajmujących się edukacją przyrodniczą, poprowadziła dr inż. Magdalena Frączek – laureatka tytułu „Leśnika Roku 2016”, wykładająca na krakowskim Uniwersytecie Rolniczym przedmioty takie jak: „Edukacja przyrodniczo-leśna”, czy „Edukacja przyrodnicza”.

W czasie trwania warsztatów, które miały charakter zarówno teoretyczny, jak i praktyczny, zaprezentowane zostały propozycje zabaw, gier, zadań oraz aktywności, przydatnych w procesie nauczania. Przyrodę powinno się traktować jako darmową pomoc dydaktyczną, a jej wykorzystanie w kształceniu może być bardzo atrakcyjne, dla uczniów, jak i nauczycieli.

Projekt „Edukacja dla przyrody pogranicza” dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a jego nadrzędnym celem jest zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej osób zaangażowanych zarówno w edukację, jak i ochronę przyrody na obszarze pogranicza polsko-słowackiego. Przyczynia się również do zapewnienia wspólnej ochrony dziedzictwa przyrodniczego terenów polsko-słowackich, podkreślając ich wyjątkowość i atrakcyjność.

W planach projektu jest także stworzenie polsko-słowackiej publikacji edukacyjnej, plakatu, pomocy edukacyjnych oraz przyrodniczej aplikacji na smartfony, dzięki czemu „Edukacja dla przyrody pogranicza” będzie mogła dotrzeć do szerokiej liczby odbiorców: dzieci na każdym etapie kształcenia, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych.

Joanna Kosman

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaNatura pomaga w kształceniu – projekt „Edukacja dla przyrody pogranicza”