Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 23 listopad 2017 15:11

By w Zawoi wypoczywało się lepiej

Napisane przez

Plac zabaw, ścieżki spacerowe, parking. Kolejne inwestycje rekreacyjna w gminie Zawoja.

We wrześniu Ministerstwo Środowiska zatwierdziło listę rankingową projektów ocenionych w ramach naboru nr 2.4.1/1/2017 dla działania 2.4 Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna podtypu 2.4.1a Działania o charakterze dobrych praktyk, związane z ochroną zagrożonych gatunków i siedlisk przyrodniczych współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Na powyższej liście znalazł się także projekt złożony w czerwcu 2017 r  przez Gminę  Zawoja pn. „Babiogórskie Ścieżki”. Realizacja zakładanego przedsięwzięcia obejmuje budowę ścieżek i ich stosowne oznaczenie wraz z budową infrastruktury zapewniającej bezpieczne i wygodne korzystanie przez mieszkańców i turystów. Planuje się  budowę utwardzonego parkingu przy wejściu na ścieżkę w okolicach wyciągów Wojtek i Baca, chodnik w dolnym odcinku ścieżki o dł. ok. 1 km, tj. od małych Widełek w stronę Zawoi Czatoża.  Przewidziana jest także budowa kompleksu - rekreacyjno – edukacyjnego, w którego skład wejdzie m.in. plac zabaw, ścieżki spacerowe oraz zaadaptowany zostanie fragment lasu na cele edukacyjne. W ramach projektu planowana jest przebudowa zadaszonej wiaty połączonej z niewielką sceną. Wartość projektu wynosi 2 550 000, zaś planowa wartość dofinansowania to 2 167 500 złotych.

Realizacja projektu będzie możliwa jedynie dzięki współpracy i przychylności Nadleśnictwa Sucha Beskidzka, za co serdecznie dziękujemy Panu Nadleśniczemu Tadeuszowi Kosmanowi i jego pracownikom - dodaje Pająk

 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaBy w Zawoi wypoczywało się lepiej