Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 29 listopad 2017 13:31

Zawoja. Monitoring w gminie: kamery już są Wyróżniony

Wandale i chuligani, ale także inni przestępcy, którzy odwiedzą Zawoję i Skawicę muszą mieć się na baczności. W gminie zamontowano nowy monitoring. Inwestycja uszczupliła gminną kasę o ponad 35 tys. zł.  

Tylko w centrum Zawoi zamontowano pięć kamer. Dwie znalazły się na skwerze przed bankiem i sklepem, a jedna na pobliskiej restauracji. Inna „obserwuje” rejon kościoła, a jeszcze inna przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 1. W tej wiosce kamery są jeszcze na rondzie na Widłach, na placu zabaw na Widłach oraz przy pomniku Hugona Zapałowicza i Władysława Szafera. W Skawicy zainstalowano dwa urządzenia. Oba na parkingach – przykościelnym i przyszkolnym. Wkrótce kamery będą nie tylko rejestrowały obraz, ale także przesyłały go „na żywo” do makowskiego komisariatu, więc stróże prawa cały czas będą wiedzieli co w trawie piszczy, a dokładnie co się dzieje w centrum Zawoi i Skawicy, a także w miejscach, które są atrakcjami turystycznymi i miejscami wypoczynku.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaZawoja. Monitoring w gminie: kamery już są