Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 08 grudzień 2017 05:29

Wyrzucasz jedzenie? Twoje dziecko może być zagrożone!

Napisane przez
Wyrzucasz jedzenie? Twoje dziecko może być zagrożone! pixabay.com

Władze gminy Zawoja wydały niecodzienny, ale jakże ważny apel do mieszkańców. Proszą w nim, by nie wyrzucać resztek jedzenia, bo to wabi dzikie zwierzęta.

„Urząd Gminy Zawoja przypomina, by w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców gminy, w szczególności dzieci i osób starszych, przestrzegany był zakaz wyrzucania resztek pokarmowych w miejscach niedozwolonych, a także dokarmiania zwierzyny leśnej” – czytamy w komunikacie. 

Zawojscy urzędnicy wyjaśniają, że zwierzęta schodzące z lasów w kierunku zabudowań ludzkich w poszukiwaniu pokarmu mogą stwarzać zagrożenie dla dzieci idących do szkoły oraz osób starszych, a także siać spustoszenie w uprawach rolnych oraz w przydomowych ogrodach. 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZawojaWyrzucasz jedzenie? Twoje dziecko może być zagrożone!