Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 15 grudzień 2017 10:27

Mieszkańcy Zawoi dziękują strażakom za pomoc w czasie wichur Wyróżniony

Kiedy region nawiedziły potężne wichury, siejąc spustoszenie w suskich miejscowościach, do akcji ruszyli strażacy, by na bieżąco pomagać mieszkańcom. Po ustaniu nawałnic przyszedł czas na akcję samorządów.

Marcin Pająk, wójt gminy Zawoja przyznaje, że ciężko jest oszacować straty.

- Z urzędu gminy pokryliśmy 2500 złotych na plandeki, wkrętarki, gwoździe, śruby itp. potrzebne strażakom do ratowania mienia - wylicza włodarz gminy. - Rozmawiając z jedną rodziną poszkodowaną, w pierwszej kolejności podziękowali strażakom z gminy Zawoja, którzy spisali się na medal. Na szczęście ich dom był ubezpieczony i czekali na przedstawiciela ubezpieczyciela.

Jak dzień po niszczących wichurach powiedział wójt Pająk, nikt nie zgłosił się o pomoc materialną do GOPS-u. - W przypadku zgłoszenia będziemy analizowali sytuację i dla osób w ciężkiej sytuacji będziemy pomagać - zapewnił.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaMieszkańcy Zawoi dziękują strażakom za pomoc w czasie wichur