Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 03 styczeń 2018 08:55

Ponad 50 tysięcy dla druhów z Zawoi i okolic

Dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości do strażaków-ochotników z gminy Zawoja trafi cenny sprzęt.

Minister Sprawiedliwości działający jako dysponent Funduszu Sprawiedliwości podjął decyzję w związku z przeprowadzonym naborem na powierzenie realizacji zadań z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w zakresie nabycia wyposażenia i urządzeń ratownictwa, niezbędnych do udzielenia pomocy pokrzywdzonym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa.

Gmina Zawoja w związku z przystąpieniem do naboru, po pozytywnej  weryfikacji otrzymała dotację celową  w wysokości 54 000 zł na zakup kompletów PSP R1 z szynami i deską ortopedyczną oraz defibrylatora dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Zawoja.

Nabyty sprzęt specjalistyczny ma przede wszystkim przyczynić się do poprawy efektywności podejmowanych działań ratowniczych niezbędnych do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstwa oraz poprawy warunków pracy strażaków OSP w Zawoi.

UG Zawoja

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaPonad 50 tysięcy dla druhów z Zawoi i okolic