Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 04 styczeń 2018 06:03

"Bezpieczny stok" w Zawoi

Napisane przez

W najbliższym czasie w Zawoi zagości akcja zimowa pn. "BEZPIECZNY STOK 2018". Akcja jest organizowana przez Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, MEN i MSW (TOPR/GOPR),policję.

"Bezpieczny stok" jest realizowany w ramach kampanii społecznej mającej na celu kształtowanie świadomości prawidłowych zachowań podczas uprawiania sportów zimowych (w szczególności na stokach narciarskich i w górach) i nawyków prozdrowotnych wśród społeczeństwa a w szczególności wśród dzieci i młodzieży szkolnej poprzez praktyczne akcje na stokach narciarskich w całej Polsce (również poza terenami górskimi).

 
W programie:
- informacje o przygotowaniu do sezonu zimowego
- jak rozruszać mięśnie przed zjazdem ( prowadzona przez instruktorkę fitness)
- będziemy uczyć dobrych manier na stoku
- zabawy na śniegu
- symulacja zjazdu z poszkodowanym (może i Ty zostaniesz aktorem w aranżowanej akcji ratunkowej? ;-) )
- zastosowanie sprzętu lawinowego
- czy narty są tylko jedne?
- quiz z nagrodami
- porady od ratowników i policjantów
- ratownicy sprawdzają prawidłowy dobór kasków - zgłoś się do naszego namiotu
 
W akcji wezmą udział ratowniczki GOPR i ratownicy TOPR! Będzie można zobaczyć symulację w czasie wypadku na stoku i poszukiwania zaginionego pod lawiną przygotowaną przez ratowników TOPR !
 
"Bezpieczny stok" ma się odbyć 24 lutego.
 

asdasdasdasdas