Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 01 luty 2018 08:43

W Zawoi przybędzie miejsc w przedszkolach

W Zawoi przybędzie miejsc w przedszkolach pixabay.com

Pół setki młodych mieszkańców Zawoi i Skawicy znajdzie opiekę przedszkolną.

Jak podaje włodarz gminy Zawoja, w październiku 2017 została zawarta umowa o dofinansowanie projektu dotyczącego nowych miejsc przedszkolnych w Gminie Zawoja.

- W ramach projektu powstanie 50 dodatkowych miejsc przedszkolnych – 25 w Szkole Podstawowej w Skawicy Centrum i 25 w Szkole Podstawowej w Zawoi Centrum – wyjaśnia Marcin Pająk, wójt Zawoi. 

Środki przewidziane w projekcie planuje się wydatkować na zakup nowego wyposażenia do oddziałów przedszkolnych oraz adaptację pomieszczenia na salę przedszkolną w szkole Zawoi Centrum, a dzieci które będą uczestniczyć w projekcie objęte zostaną wsparciem w formie dodatkowych zajęć.

- Trzeba nadmienić, że gmina Zawoja pozyskała 800 000 złotych z rezerwy premier Beaty Szydło i za te pieniądze zostało wybudowane nowe skrzydło w szkole w Skawicy Centrum, gdzie będzie się mieściła sala przedszkolna – dodaje wójt.

Dofinansowanie projektu ze środków UE wynosi 580500 zł. Udział w przedszkolu w ramach projektu będzie bezpłatny, rodzice będą ponosić jedynie opłatę za wyżywienie. 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaW Zawoi przybędzie miejsc w przedszkolach