Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 30 czerwiec 2014 22:02

Wójt Zawoi bez absolutorium.

Napisał

Kluczowym punktem dzisiejszej (30.06)  sesji Rady Gminy była ocena wykonania budżetu Gminy Zawoja i za 2013 rok.

 

Zawojscy radni nie udzielili absolutorium wójtowi Tadeuszowi Chowaniakowi. Taką decyzję podjęli na dzisiejszej sesji, mimo pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i gminnej Komisji Rewizyjnej. W głosowaniu wzięło udział trzynastu radnych . Za przyjęciem uchwały o udzieleniu wójtowi absolutorium głosowało pięciu  radnych, przeciwko nie zagłosował nikt, osiem osób wstrzymało się od głosu. Uchwałą nie została przyjęta, ponieważ  absolutorium uchwalane jest bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady.

"Dziś odbyła się kolejna sesja rady gminy...żenujący spektakl, który spowodował, że nie odpuszczę za skarby świata i wystartuję w wyborach 16 listopada. Gmina Zawoja nie może przejść w zarządzanie politykierów nie mających elementarnej wiedzy o prawie, ekonomii i gospodarce nie mówiąc już o administracji! Beztroski język pomówień, bezpodstawnych oskarżeń zmotywował mnie do podjęcia walki o drugą kadencję. Nie obchodzą mnie Wasze partyjne instrukcje i układy, jeszcze raz powtarzam.....MOJĄ PARTIĄ SĄ I ZAWSZE BĘDĄ MIESZKAŃCY!!!!"   - Taki wpis zamieścił Tadeusz Chowaniak na swoim profilu  Facebook.

asdasdasdasdas