Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 23 luty 2018 11:25

Ważą się losy Mosornego Gronia

Największy wyciąg narciarski w powiecie suskim poza Polskimi Kolejami Linowymi? Niewykluczone. Szykuje się sprzedaż kolei, a być może nawet rozsprzedania poszczególnych stacji narciarskich.

Jak informują samorządowcy z Zawoi, przyszłość Mosornego Gronia nie jest ciekawa.

- PKL jest na sprzedaż – poinformował Marcin Pająk, wójt gminy Zawoja. – Nie udało im się wejść na giełdę, więc koleje poszukują strategicznego partnera. Obecnie trwa wycena.

Niewykluczone, że sprzedaży ulegnie tylko część infrastruktury, więc przyszłość Mosornego tym bardziej jest niepewna.

 

- Ten wyciąg nie jest ujęty w planach długoterminowych Polskich Kolei Linowych. Co prawda PKL mówi, że postarają się zmienić koncepcję, ale żadnych konkretnych obietnic nie ma – mówi wójt. – Trzeba rozmawiać, trzeba trzymać rękę na pulsie. Ważne jest to, że władze Zakopanego i Tatrzańskiego Parku Narodowego blokują PKL cały czas i to nasza szansa. Trzeba udowadniać, że świat nie kończy się na Zakopanem – wyjaśnia Pająk.

Nieśmiało mówi się, że podział kolei linowych byłby też szansą na zakup Mosornego Gronia przez miejscowych przedsiębiorców i na stworzenie – być może – stacji narciarskiej na miarę Białki Tatrzańskiej?

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaWażą się losy Mosornego Gronia