Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 02 lipiec 2014 21:18

Największe święto rowerowe w Zawoi.

Napisał

Kask podobny do motocyklowego, zbroja, gogle i… rower! Już w najbliższy weekend rowerzyści ekstremalni z całej Polski przyjadą do Zawoi, aby ścigać się w trzech konkurencjach podczas niesamowitej imprezy Joy Ride Open.

 

Od 5 do 6 lipca na stoku Mosorny Groń w Zawoi odbędzie się jedno z największych świąt rowerowy w Polsce – zawody z cyklu Joy Ride Open. Wydarzenie otworzy sobotni start rowerzystów w ramach konkurencji Kellys Enduro. Już o 9 wyruszą na kilkugodzinną podróż przemierzając na czas okoliczne strome zbocza. Kiedy endurowcy będą testować swoją kondycje i odwagę, tuż przy dolnej stacji pojawią się dwa tory wypełnione tyczkami znanymi z zawodów narciarskich. Zadaniem cyklistów startujących w Kärcher Dual Slalom będzie pokonanie wyznaczonego toru szybciej niż rywal, który będzie jechał tuż obok!

Wieczorem, kiedy zwycięzcy Kellys Enduro i Kärcher Dual Slalom będą już znani, przyjdzie czas na celebracje rowerowego święta. Afterparty odbędzie się w Karczmie Zbójnickiej i podobnie jak w przypadku zawodów – wstęp będzie darmowy.

W niedzielę Mosorny Groń będzie należał do zjazdowców. Od samego rana rowerzyści downhillowi będą pędzić w dół stoku osiągając prędkość do 70km na godzinę! Do tego ostre zakręty i wysokie skocznie stworzą prawdziwą gratkę dla fanów kina akcji! Choć mocnych emocji brakować nie będzie, to nie zabraknie również dużej dawki relaksu, a to za sprawą „niedzielnego pikniku” organizowanego przy Karczmie Zbójnickiej. Od godziny 12:00 pojawi się jarmark regionalny, odbędą się warsztaty artystyczne, grill i spora ilość konkursów dla dzieci i dorosłych. 

 

HARMONOGRAM ZAWODÓW

SOBOTA 05.06.2014:
7:00 – Otwarcie biura zawodów / zapisy
09:00 - 18:00 - Kellys Enduro - Zawody
11:00 - 18:00 – Joy-Ride.pl Downhill – Treningi
14:00 - 16:00 - Kärcher Dual Salom – Eliminacje
17:00 - 20:00 - Kärcher Dual Slalom - Finały
20:00 - 24:00 - After Party - Karczma Zbójnicka

NIEDZIELA 06.06.2014:
11:00 - 13:00 – Joy-Ride.pl Downhill - Eliminacje
13:30 - 16:00 – Joy-Ride.pl Downhill – Finały

IMPREZĘ WSPIERAJĄ

Sponsorzy: Kellys, Maxxis, Fox, Kärcher, Dakine, GoPro

Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull

Partnerzy: PKL, OSP Zawoja, miasto Zawoja

Współorganizatorzy: Enduro Trails, Polish 4x open

 

  

asdasdasdasdas