Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 08 marzec 2018 10:21

Skitourowa sobota pod Babią Górą

Napisał

Uwielbiają zimowe szaleństwo, potrafią dzielić się z innymi, a przy tym świetnie się bawią – uczestnicy zmagań Polar Sport Skitour im. Basi German po raz kolejny zawitali pod Babią Górę. W ubiegłą sobotę, a więc 3 marca 2018 r. pokazali, że zawody to nie tylko rywalizacja, ale i idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych.

Jedno jest pewne – wśród uczestników tych zawodów nie ma przegranych. Mowa tu nie tylko o nagrodach, które trafiają do każdego z nich, ale przede wszystkim o efektach, jakie za każdym razem przynosi ich wspólny start w zawodach. Całe wpisowe przekazywane jest bowiem na rzecz fundacji „Na start” im. Basi German.

To jednak nie koniec! Każdy metr pokonywany przez uczestników na trasie ma ogromne znaczenie dla organizacji Snow Leopard Trust, która zajmuje się ochroną śnieżnej pantery. W ramach odbywającej się w ubiegły weekend międzynarodowej akcji Snow Leopard Day marka Dynafit przekazała 1 eurocent za każdy pokonany przez zawodnika metr. Pieniądze, które w trakcie tego wydarzenia udało się uzbierać trafią do 200 pakistańskich pasterzy i ich rodzin w celu przeciwdziałania kłusownictwu.

Wróćmy jednak do zawodów. Uczestnicy rozpoczęli zmagania od honorowego startu wspólnego. Do pokonania mieli blisko 12 km babiogórskich ścieżek o sumie przewyższeń wynoszącej 900 m. Najszybsi zaczęli pojawiać się na mecie już po upływie 1 godziny i 9 minut. Najlepszy wśród mężczyzn podczas tegorocznej, a więc XIII edycji Polar Sport Skitour im. Basi German okazał się Franciszek Rząsa. Zaraz później na mecie pojawił się także Jacek Zebracki i Jan Elantkowski. Wśród pań na największe słowa uznania zasłużyła Iwona Januszyk. Kolejne miejsca zajęła natomiast Natalia Tomasiak oraz Małgorzata Czeczott.

Pełną tabelę wyników można zobaczyć tutaj.

Zmagania na trasie dopełniały również zabawy przy górnej stacji Mosornego Gronia. Tradycyjnie już zawodom partnerował Babiogórski Park Narodowy, który wspólnie z dziećmi odkrywał tajemnice babiogórskich roślin i zwierząt. Dzieci w wieku przedszkolnym wspólnie z Klubem Odlotowych Mam przygotowywały natomiast piękne puchary dla rodziców, którzy startowali w zawodach.

Zdjęcia z XIII Polar Sport Skitour im. Basi German

Materiał filmowy autorstwa Zofii Szwajnos

zawoja.pl

asdasdasdasdas