Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 10 marzec 2018 15:10

Wielki sukces druhów z Zawoi Dolnej

Po wielu zmaganiach strażaków z OSP Zawoja Dolna wizja ich odnowionej strażnicy stała się faktem.

W budynku OSP Zawoi Dolnej został przeprowadzony remont piętra współfinansowany ze środków pozyskanych z projektu "Małopolskie Remizy 2017" oraz ze środków otrzymanych od Urzędu Gminy Zawoja. Koszt inwestycji wyniósł 80 tys. złotych.

Wiosną poprzedniego roku rozpoczął się totalny remont w remizie. W pierwszej kolejności w ruch poszły młoty, łomy i inne narzędzia burzące, ponieważ jak podczas każdego remontu trzeba było wszystko wyburzyć. Druhowie jednostki przez około dwa miesiące pracowali charytatywnie po godzinach i w weekendy, aby zminimalizować koszty inwestycji. Wykorzystywali każdą wolną chwilę na pomoc w remoncie. Widząc starania strażaków na pomoc ruszyli również pobliscy mieszkańcy jednostki użyczając maszyn oraz narzędzi. W tych chwilach każda para rąk była na wagę złota, za co druhowie serdecznie dziękują. Z pomocą przychodziły również kobiety, które pomagały sprzątać zarówno przed jak i po remoncie. Prócz tego przyrządzały smaczne i domowe obiady, które dawały energię do kolejnych działań. Lokalni przedsiębiorcy przekazali nieodpłatnie na rzecz remontu materiały takie jak deski, kantówki  i wiele innych. Wobec ograniczeń budżetowych obojętne nie były również ekipy remontowe: ekipa budowlana, hydraulicy oraz elektrycy, którzy również zminimalizowali do minimum swoje zyski z remontu i przeprowadzili go po zdecydowanie niższych cenach.

Remont został zakończony tej zimy i podczas tegorocznego zebrania sprawozdawczego osoby zaproszone były zachwycone tym jak prezentuje się strażnica. Teraz ich celem jest doposażenie sal i mają wielką nadzieję, że uda im się to już w niedługim czasie osiągnąć. Jednakże już teraz zachęcają wszystkich do zorganizowania różnorakiego rodzaju uroczystości w budynku jednostki rozpoczynając od imprez urodzinowych, spotkań, komunii, chrzcin, stypy oraz innych uroczystości rodzinnych i firmowych. Oprócz dwóch przestrzennych sal, w budynku znajduje się również kuchnia, z której w pełni można korzystać. Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Pochwały płynące od mieszkańców oraz sponsorów motywują nas do dalszego działania!

 

Informacje w sprawie wynajmu sali można uzyskać pod nr tel.:
698-702-062 (Prezes OSP)
693-007-737 (Naczelnik OSP)

 

 

Magdalena Włosiak

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaWielki sukces druhów z Zawoi Dolnej