Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 27 marzec 2018 12:36

Bajeczna Wielkanoc w Zawoi

„Bajeczna Wielkanoc w Zawoi” to projekt, który został napisany przez Stowarzyszenie” Klub Aktywnych Mam w Zawoi”, w ramach Programu Grantowego Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej- Subregion Podhalański, przy wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, którego operatorem była Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA.

 

 

Uczestnikiem projektu był każdy mieszkaniec Gminy Zawoja „mały” i „ duży” oraz  turyści przebywający na wypoczynku w Zawoi. Projekt przewidywał warsztaty o tematyce Wielkanocnej, na których przygotowywano trzy rodzaje ozdób. Gotowe ozdoby służyły  do dekorowania Skwerku w Zawoi Centrum, w Niedzielę Palmową.

Osoby ,które wzięły udział w warsztatach, upiększały swoje domy ozdobami własnoręcznie wykonanymi na naszych spotkaniach.

Kolejnym zadaniem projektu była adopcja i odświeżenie przyniesionych przez uczestników, zbędnych ozdób Wielkanocnych zalegających w domach, które w końcowej fazie również znalazły swoje miejsce podczas ozdabiania.

 

Uroczyste zakończenie projektu odbyło się 25 marca 2018r. w godzinach od  10:00-15:00, gdzie uczestników witały i zachęcały  do przyjścia na Skwerek postacie z bajek  , tam czekało mnóstwo atrakcji w postaci :poszukiwania ukrytych jaj, zagadek, zabaw z chustą, puszczania baniek mydlanych, łapania Wielkanocnego Królika, robienia zdjęć z maskotkami oraz słodkich przekąsek.

Najwięcej radości sprawiało rodzinne ubieranie naszego „Wielkanocnego Drzewka.”

 

Pragniemy podziękować za  duży odzew na tą inicjatywę, jesteśmy bardzo szczęśliwe że projekt został  przez Państwa tak ciepło przyjęty  i że razem z nami chcieli  Państwo tworzyć tę bajkę.

 

Serdecznie podziękowania kierujemy do :

-Wójta Gminy Zawoja

-Stowarzyszenia Lasów Prywatnych w Zawoi

-Babiogórskiego Centrum Kultury

-Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej

-Gminnemu Ośrodek Pomocy Społecznej

 

Dziękujemy.

KAM

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaBajeczna Wielkanoc w Zawoi