Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 09 kwiecień 2018 10:06

Skawica przywitała Rakietę z Zębu

Skawica przywitała Rakietę z Zębu Fot. Piotr Duraj

Mieszkańcy Podhala i Podbabiogórza zgotowali Kamilowi Stachowi huczne powitanie.

Rakieta z Zębu, czyli Kamil Stoch, niedawno zakończony sezon skoków narciarskich musi zaliczyć do niezwykle udanych. Nie dość, że zdobył Krzyształową Kulę, czyli po raz kolejny zwyciężył w Pucharze Świata, to nasz mistrz zdobył rówineż indywidualnie złoto olimpijskie i brąz w drużynie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Wygrał także Turniej Czterech Skoczni i zawody Wilingen 5, Row Air i Planica 7. Powiększył także dorobek w indywidualnych zwycięstwach w konkursach Pucharu Świata. Na najwyższym stopniu podium stanął 9 razy. 

Nic dziwnego, że mieszkańcy jego rodzinnej miejscowości, Zębu, zgotowali mu huczne przywitanie po powrocie do domu. Jednego z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii tego sportu witali też przedstawiciele Skawicy, równie dumni z wyczynów polskiego orła jak sąsiedzi z najwyżej położonej miejscowości w kraju.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaSkawica przywitała Rakietę z Zębu