Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 20 sierpień 2018 21:33

Razem pod Babią Górą

W sobotę (25.08) o godz. 19:30 oraz w niedzielę (26.08) o godz. 19:00 zapraszamy na widowisko plenerowe z muzyką na żywo przy byłym DW “Górnik” w Zawoi Mosorne!  Pod czujnym okiem reżysera - Arkadiusza Ziętka, pracującego przy spektaklach angażujących społeczności, od tygodni odbywają się warsztaty i próby. Przygotowują one aktorów-amatorów z Zawoi i Skawicy, z różnych grup wiekowych - od dzieci po seniorów, do gry na scenie plenerowej z Babią Górą w tle. 

 

Nie bez przyczyny podkreślony został tutaj aspekt międzypokoleniowy, ponieważ bazą pod scenariusz były wspólne historie i anegdoty, przekazywane z pokolenia na pokolenie, związane z kulturą babiogórską i tutejszym folklorem. W trakcie dwóch pokazów za prezentowana zostanie historia łącząca tradycje babiogórskie ze współczesnym obliczem zawojskich terenów. Historia miejscowości, osób z pogranicza jawy i snu, będzie przeplatała się z tym, co widoczne jest w Zawoi dziś - fascynacją sportami ekstremalnymi, takimi jak rowery górskie czy wspinaczka. Całość, zespoloną w mistyczną balladę, dopełnią  utwory góralskie na nowo zaaranżowane przez zespół rockowy Body Mind Relation przy współpracy z dziewczynami z zespołu Juzyna.


Spektakl współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa. Patronat medialny objął portal sucha24.pl

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wszelkie informacje dodatkowe dostępne są na Facebooku: https://www.facebook.com/events/298997380661631/.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaRazem pod Babią Górą