Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

niedziela, 02 wrzesień 2018 13:05

Razem możemy więcej - podsumowanie Festynu parafialnego w Skawicy

Razem możemy więcej – to nie tylko słowa, to idealne podsumowanie niedzielnego festynu parafialnego, podczas którego odbyła się akcja charytatywna na rzecz Leny Trybały (Bartniczak). Wspólnie spędzony czas, świetna zabawa, mnóstwo uśmiechów i dobrych czynów - skawickie spotkanie na Placu św. Jana Pawła II z pewnością można zaliczyć do udanych.

 

 Tym, którzy niedzielne popołudnie i wieczór postanowili spędzić bawiąc się na festynie parafialnym w Skawicy nie przeszkadzały niekorzystne prognozy pogody. Zostało im to wynagrodzone, gdyż na samym początku zabawy deszczowe chmury ustąpiły miejsca dziecięcym uśmiechom, muzyce i atrakcjom, które zostały przygotowane dla uczestników.   

Festyn parafialny rozpoczął koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Orkiestry Dętej ze Skawicy. Był to dobry wstęp do późniejszego koncertu grupy Talitha Kum, która rozgrzewała publiczność i zachęcała do wspólnego śpiewu.

Zabawa przeplatana była dodatkowo konkursami dla dzieci i dorosłych. Najmłodsi, za pomocą rysunków, mieli okazję przedstawić swoją parafię. Dzieci jak zwykle zaskakiwały swoją kreatywnością i zdolnościami. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami zakupionymi dzięki firmie Sużyw. Dzieci mogły również skorzystać z takich atrakcji jak np. malowanie twarzy.

Z kolei dorośli mieli okazję wykazać się swoją wiedzą na temat papieża Jana Pawła II. Okazało się, że znali oni odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania, a ich wiedza została nagrodzona książkami, albumami, voucherami na zabiegi fryzjerskie, a także innymi nagrodami rzeczowymi. Po emocjonujących konkurencjach przyszedł również czas na tańce integracyjne i wspólne śpiewy. Całość została zakończona apelem jasnogórskim.  

Podczas zabawy przybyli goście raczyli się wypiekami przygotowanymi przez panie ze stowarzyszenia „Nasza Skawica”,a także innymi smakołykami, które przyniosła ze sobą Rada Sołecka. Choć tych pyszności można było próbować zupełnie za darmo to mieszkańcy Skawicy oraz goście chętnie dzielili się swoimi pieniędzmi w ramach wolnych datków. Wszystkie zebrane pieniądze zostały bowiem przeznaczone na rzecz Leny Trybały (Bartniczak)

Lena, mieszkanka Skawicy, od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, za sprawą którego ma ogromne trudności z poruszaniem się. Właściwie robi to wyłącznie z pomocą drugiej osoby lub na wózku. Nie jest nawet w stanie sama wyjść z domu. Przez lata brakowało jej odpowiedniej opieki medycznej i rehabilitacji. Dziś, mając 31 lat, stanęła przed wielką szansą na normalne życie i spełnianie kolejnych marzeń. Dlaczego walczy? Za namową męża Marka pojechała na konsultację do doktora Paley’a. Tam okazało się, że ma szansę na to, aby odzyskać sprawność i stać się niezależną. Lena została zakwalifikowana na operację w Instytucie dr. Paley’a. Właściwie będzie to seria czterech zabiegów, łącznie z wymianą biodra i prostowaniem nóg. Coś tak odległego w końcu stało się możliwe! Nie uda się tego jednak dokonać bez odpowiedniej kwoty. Operacje zostały wycenione na ponad 700 000 zł. 

Podczas festynu parafialnego zebrano na ten cel 6790,40 zł i 20,05 euro.Tyle wrzucili do puszek zarówno smakosze ciast jak i osoby, które spotykały podczas wydarzenia wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Skawicy. Pieniądze zostały przeliczone i przekazane Lenie po zakończeniu spotkania. 

 

Choć to dopiero początek drogi, którą Lena musi pokonać, aby móc normalnie się poruszać to gorąco wierzymy, że wspólnie z ludźmi o wielkich sercach jest w stanie dotrzeć do celu. 
Więcej o Lenie oraz o tym, w jaki sposób można jej pomóc znajduje się na stronach:

https://www.siepomaga.pl/lena-bartniczak

Wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie organizatorzy, sponsorzy i osoby gotowe pomagać tym, którzy tego potrzebują:
Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Skawicy; 
Rada Sołecka Skawica Centrum;
Rada Sołecka Skawica Sucha Góra;
Stowarzyszenie „Nasza Skawica”;
Babiogórskie Centrum Kultury; 
Firma „Sużyw”;
Piekarnia „Łysoń”;
Firma Animatio;
Sklep Gabriela ze Skawicy;
Jadwiga Dyrcz Fryzjerstwo z Zawoi;
Firma Event Solutions Center z Krakowa;
Firma Stage Support z Krakowa;
Zespół Talitha Kum;
Orkiestra Dęta ze Skawicy;
Kapela spod Babiej Góry;
Zespół charytatywny;
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Skawicy.

Dziękujemy!

Fot. Adam Brańka

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaRazem możemy więcej - podsumowanie Festynu parafialnego w Skawicy