Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 10 październik 2018 06:38

Mosorny Groń zrepolonizowany

Napisane przez

Do końca 2018 roku własność kolejek górskich i wyciągów obsługiwanych przez Polskie Koleje Linowe ma przejść w niemal 100 procentach na własność Polskiego Funduszu Rozwoju.

Jak podaje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Polski Fundusz Rozwoju SA zawarł umowę ze spółką zależną funduszu Mid Europa Partners na zakup 99,77% akcji Polskich Kolei Linowych SA, które to są właścicielem Mosornego Gronia w Zawoi. Jest to realizacja zobowiązań polskiego rządu, który zapowiadał repolonizację kolejki na Kasprowy Wierch.

- Stawiamy na odkupowanie polskiej własności i na repolonizację. Dopełniliśmy naszego zobowiązania, tak jak obiecaliśmy – mówił w Zakopanem Mateusz Morawiecki, szef rządu podsumowując zakończenie negocjacji w sprawie odkupienia Polskich Kolei Linowych.

Jak dodał, „mogę wyrazić ogromną radość i wdzięczność wszystkim, którzy walczyli o to, aby Polskie Koleje Linowe, które przez naszych poprzedników zostały sprzedane w 2013 r. wróciły do polskiej własności”.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZawojaMosorny Groń zrepolonizowany