Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Zawoja (451)

sobota, 02 listopad 2019 21:25

Zawoja zmienia się na lepsze

Napisane przez

Nikogo nie trzeba przekonywać o urokach Babiej Góry i jej najbliższych okolic. Nie brak jednak osób, które uważają, że przydałoby się w jej rejonie więcej możliwości spędzania wolnego czasu, by dogłębniej cieszyć się przyrodą i pięknymi widokami. Ale już wkrótce malkontenci będą mieli mniej powodów do niezadowolenia.

wtorek, 01 październik 2019 08:56

Dotacja na wymianę pieców/kotłów

Napisane przez

Burmistrz Miasta Jordanowa ogłasza nabór wniosków do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (RPOWM) na wymianę pieców węglowych w gospodarstwach domowych.

W południe, 15 września 2019 r. (tj. niedziela) przy figurze Matki Bożej Bolesnej na Babiej Górze z inicjatywy ratowników Sekcji Babiogórskiej Grupy Beskidzkiej GOPR odprawiona zostanie Msza Święta w intencji ludzi gór.

piątek, 30 sierpień 2019 10:39

Dwie trasy rowerowe zamknięte

Napisane przez

Pogoda w tym roku wyjątkowo sprzyja rekreacji na dwóch kółkach. Kto jednak chciałby w najbliższym czasie pojeździć na rowerze po kompleksie Babia Góra Trails, musi uważać. Dwie trasy na jego obszarze zostały zamknięte i będą nieczynne aż do końca października. 

wtorek, 13 sierpień 2019 14:59

Zawoja. Psia gehenna

Napisane przez

Cztery szczeniaki z Zawoi żyły w niewyobrażalnych warunkach. Pozbawione opieki, nie miały co jeść i pić, chodziły po warstwie własnych odchodów, zżerały je pasożyty. Na szczęście trafiły do miejsca, gdzie zostaną wyleczone i z którego mają szansę trafić do nowych domów. 

wtorek, 23 lipiec 2019 20:02

Zabawa ze zbójnikami w Skawicy

Napisał

Imprezy plenerowe to doskonała forma integracji wszystkich jej uczestników poprzez zabawę. Wspaniała okazja do spotkania w gronie znajomych. Na Chodniku Zbójnickim to kolejne wydarzenie, które zapisało się na stałe w kalendarzu imprez w  gminie Zawoja. To miejsce, gdzie od kilku lat odbywa się zbójnicka biesiada z udziałem brygady zbójnickiej z Bractwa spod Babiej Góry.

wtorek, 23 lipiec 2019 19:55

Zawoja. Chcą przesłuchać dyrektora

Napisane przez

Brakuje specjalistów chętnych do pracy w funkcjonującym w Makowie Podhalańskim oddziale obserwacyjno-zakaźnym suskiego szpitala, przez co lada dzień ma on zostać zamknięty. Pacjenci będą zdani na leczenie daleko od domu - w Krakowie lub Myślenicach. Wiadomość o tym bardzo wzburzyła radnych gminy Zawoja.

poniedziałek, 15 lipiec 2019 07:22

Uważajmy podczas wędrówek po lasach

Napisane przez

Nadleśniczy Nadleśnictwa Sucha pismem z 26.06.2019 r. zwrócił się do Starosty Suskiego jako sprawującego nadzór nad lasami niestanowiącymi własności Skarbu Państwa o podjęcie niezbędnych działań w celu utrzymania trwałości lasu w rejonie Hali Śmietanowej w Zawoi.

Już 13 lipca warto zawitać do Skawicy. Będzie się działo na górskich szlakach i miejscowych boiskach. Innymi słowy poznamy Frajerko i Śwarnego Zbója i zdobywcę Pucharu Wójta.

Strona 1 z 35