Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Zawoja (468)

czwartek, 25 czerwiec 2020 10:48

Zawoja. Droga przez mękę

Napisane przez

Stan drogi wiodącej do przysiółka Rąbaniska w Zawoi przyprawia jego mieszkańców o palpitacje. Każdy przejazd nią jest ryzykowny dla pojazdu, a czasem również dla kierującego. Zwłaszcza, gdy porusza się on na jednośladzie. Nie przypadkiem ludzie nazywają ten trakt drogą przez mękę...

Władze Zawoi ostrzegają przed nieświadomym przekroczeniem granicy polsko-słowackiej. Można się narazić na dwutygodniową kwarantannę.

Z dniem 5 maja 2020 firma Robertur we współpracy z firmą Wójtowicz Travel wprowadza kursy busów na trasie Zawoja Policzne- Zawoja Markowa- Sucha Beskidzka Szpital - Sucha Beskidzka PKP.

środa, 29 kwiecień 2020 08:54

Zawoja otwiera targowisko

Napisane przez

W dniu 2 maja 2020 r. (sobota ) otwarte zostanie targowisko w Zawoi Centrum z zachowaniem wszelkich obowiązujących obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

wtorek, 14 kwiecień 2020 11:37

Zawoja. Zalany urząd

Napisane przez

W Urzędzie Gminy Zawoja Wielkanoc zakończyła się… powodzią. W czasie świąt w budynku pękł wężyk nad umywalką i woda zalała podłogi. Ściany są częściowo przemoczone, ale urządzenia i dokumenty ocalały. Wprawdzie nie wszystkie, ale tym, które były potrzebne, nic się nie stało.

poniedziałek, 13 kwiecień 2020 10:59

Transmisja Mszy Św. z kościoła w Skawicy

Napisane przez

Dziękujemy za pomoc w realizacji transmisji: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi Łukasz Kulka, FHU SKANET Adam Brańka

Drugiego kwietnia 1969 r. na północnym stoku Policy rozbił się samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, lecący z Okęcia do Krakowa.


W trakcie lotu, z niewyjaśnionych do dziś powodów, maszyna zboczyła z kursu i uderzyła o mocno zalesione zbocze góry, zaledwie kilkadziesiąt kilometrów od lotniska w Balicach, na które zmierzała. W jej wyniku zginęły 53 osoby. Była to najtragiczniejsza wyprawa w historii ratownictwa górskiego w Polsce, w której wzięli udział ratownicy Grupy Podhalańskiej, Grupy Beskidzkiej oraz Grupy Tatrzańskiej GOPR.

W swojej książce “Mój GOPR” tak napisał o niej Adam Jurczakiewicz, legenda ratownictwa górskiego: “Podczas wieloletniej działalności Grupy Podhalańskiej GOPR wydarzyło się kilka katastrof samolotów i śmigłowców. Najtragiczniejszą jednak była katastrofa samolotu pasażerskiego PLL “LOT” na stokach Policy koło Babiej Góry. Braliśmy udział w tej akcji, trwała trzy dni, ale nawet teraz, po tylu latach, nie chcę i nie potrafię opisywać tego, co wtedy widzieliśmy i przeżyliśmy.”

Źródło: fb Grupa Podhalańska GOPR

Niedawno pisaliśmy o tragicznym stanie schodów wejściowych do Urzędu Pocztowego w Zawoi i zalegających wokół budynku śmieciach. Prezes Towarzystwa Przyjaciół Zawoi Michał Bartyzel zaapelował wówczas do Poczty Polskiej o niezwłoczny ich remont i uporządkowanie terenu.

czwartek, 19 marzec 2020 09:09

Zawoja - Ósmy Cud Świata według autorów Klanu

Napisane przez

Niewykluczone, że latem Zawoję czeka najazd fanów telewizyjnego Klanu. Miejscowość spod Babiej Góry została doceniona przez autorów popularnego serialu.

Strona 1 z 36