Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Zembrzyce (191)

piątek, 20 marzec 2020 16:06

Nie będzie oświetlenia „czarnego punktu"

Napisane przez

O tym, jak niebezpiecznie jest na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 Sucha Beskidzka- Wadowice z droga wojewódzką , tzw. obwodnicą Zembrzyc, przekonało się wielu kierowców, którzy byli uczestnikami kolizji, do których dochodzi w tym miejscu. Mimo apeli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie chce zamontować w tym newralgicznym miejscu oświetlenia.

W ubiegłą sobotę, 7 marca w Old Joker w Jaroszowicach odbył się charytatywny koncert Marka Piekarczyka w ramach akcji „Ważna sprawa, rozbuduj OREW Tarnawa”. Dzięki pomocy uczestników imprezy, jesteśmy coraz bliżej wyznaczonego celu, jakim jest rozbudowa specjalistycznej placówki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Gmina Zembrzyce po raz kolejny realizuje projekt pn. ”Ćwiczę bo lubię” w ramach którego organizowane są zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów szkół podstawowych w tym korzystających z wychowania przedszkolnego.

środa, 26 luty 2020 06:37

Projekt nauki pływania w Zembrzycach

Napisane przez

Od 2 marca do  24 kwietnia 2020 r. uczniowie klas I szkół podstawowych z terenu Gminy Zembrzyce będą  uczestniczyć w projekcie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać” w ramach gminnego programu „Mały pływak”.

Kolejny rok mieszkańcy gminy Zembrzyce mogą korzystać z bezpłatnych usług rehabilitacyjnych,  wykonywanych w Domu Wczasowo Rehabilitacyjnym w Zembrzycach,  prowadzonym przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej. W 2020 roku władze gminy przyznały na realizację tego zadania dotację w wysokości 30 000 zł.

wtorek, 14 styczeń 2020 08:04

Nowy sprzęt w zembrzyckich przychodniach

Napisane przez

Samodzielny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Zembrzycach /SGZOZ/ zrealizował projekt „Elektroniczna dokumentacja medyczna”. Projekt był realizowany dzięki przekazanej dotacji z Gminy Zembrzyce w kwocie 120 000 zł, całkowity koszt projektu wyniósł  127 037,86 zł.

poniedziałek, 13 styczeń 2020 08:26

Mieszkańcy gminy Zembrzyce mniej płacą za basen

Napisane przez

W 2020 roku Gmina Zembrzyce realizuje program „Razem spędzamy czas”, który promuje zdrowy stylu życia i wspieranie funkcji opiekuńczych rodziny poprzez wyjazdy na basen.

niedziela, 22 grudzień 2019 21:26

„Hej Gwiazdka zbliża się!”

Napisał

Czyli OREW Tarnawa Górna i zespół Skaldowie z muzyczną, świąteczną dedykacją dla Pary Prezydenckiej w podziękowaniu za włączenie się w akcję „Ważna sprawa, rozbuduj OREW Tarnawa” i życzeniami na Boże Narodzenie dla wszystkich, którzy wspierają ośrodek.

poniedziałek, 16 grudzień 2019 08:37

Artyści apelują o pomoc dla OREW w Tarnawie

Napisane przez

Ważne postacie polskiej sceny muzycznej zachęcają do wpłacania datków na rozbudowę Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Tarnawie Górnej. W ostatnim czasie akcję wsparli Marek Piekarczyk i Magda Steczkowska. Piosenkarka zrobiła to z wdziękiem, któremu trudno się oprzeć.

Strona 1 z 15

 

HomeWydarzeniaZembrzyce