Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Zembrzyce (196)

wtorek, 09 czerwiec 2020 08:15

Zdalna szkoła w gminie Zembrzyce

Napisane przez

Gmina Zembrzyce uzyskała dofinansowanie w wysokości 60 000 tys. zł w ramach programu „Zdalna szkoła” przeznaczonego na wyposażenie szkół w sprzęt niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji.

W tym roku mija siedem lat od momentu, gdy w głowie śleszowianina Grzegorza Mikołajka zrodził się plan budowy specjalnej wieży strażackiej. Po drodze projekt został wielokrotnie dostrzeżony i nagrodzony (m.in. w 2019 Laurem Innowacyjności), lecz nadal nie została "wbita łopata" pod budowę wieży. Z tego powodu Grzegorz Mikołajek postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować zrzutkę w internecie. - Wieża w końcu powstanie, to projekt mojego życia - mówi z przekonaniem.

czwartek, 14 maj 2020 07:25

Zembrzyce pomagają przedsiębiorcom

Napisane przez

Tylko do piątku 15 maja przedsiębiorcy z gminy Zembrzyce mogą wnisokować o zwolnienie z podatku.

czwartek, 07 maj 2020 06:22

W Tarnawie Górnej będzie bezpieczniej

Napisane przez

Droga zostanie rozbudowana o chodnik.

poniedziałek, 04 maj 2020 06:23

Przedszkolaki z Zembrzyc pozostają w domu

Napisane przez

Władze gminy Zembrzyce nie zdecydują się na otwarcie przedszkola.

piątek, 20 marzec 2020 16:06

Nie będzie oświetlenia „czarnego punktu"

Napisane przez

O tym, jak niebezpiecznie jest na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 Sucha Beskidzka- Wadowice z droga wojewódzką , tzw. obwodnicą Zembrzyc, przekonało się wielu kierowców, którzy byli uczestnikami kolizji, do których dochodzi w tym miejscu. Mimo apeli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie chce zamontować w tym newralgicznym miejscu oświetlenia.

W ubiegłą sobotę, 7 marca w Old Joker w Jaroszowicach odbył się charytatywny koncert Marka Piekarczyka w ramach akcji „Ważna sprawa, rozbuduj OREW Tarnawa”. Dzięki pomocy uczestników imprezy, jesteśmy coraz bliżej wyznaczonego celu, jakim jest rozbudowa specjalistycznej placówki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Gmina Zembrzyce po raz kolejny realizuje projekt pn. ”Ćwiczę bo lubię” w ramach którego organizowane są zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla uczniów szkół podstawowych w tym korzystających z wychowania przedszkolnego.

środa, 26 luty 2020 06:37

Projekt nauki pływania w Zembrzycach

Napisane przez

Od 2 marca do  24 kwietnia 2020 r. uczniowie klas I szkół podstawowych z terenu Gminy Zembrzyce będą  uczestniczyć w projekcie Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać” w ramach gminnego programu „Mały pływak”.

Strona 1 z 16

 

HomeWydarzeniaZembrzyce