Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Zembrzyce (216)

Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej Paweł Bercal wystosował apel do osób, które są na terenie Zembrzyc świadkami łamania prawa.

Gmina Zembrzyce, w trosce o zdrowie, kondycję i sprawność najmłodszych mieszkańców, zamierza w tym roku przeprowadzić dwa projekty. O ich dofinansowanie wystąpiła Ministerstwa Sportu.

Gmina Zembrzyce w ramach III naboru wniosków do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożyła trzy wnioski aplikacyjne. Inwestycje, na których dofinansowanie liczą władze gminy dotyczą różnych dziedzin życia.

czwartek, 07 styczeń 2021 08:56

Drogowe porządki w centrum Zembrzyc

Napisane przez

W ostatnich miesiącach w centrum Zembrzyc zmodernizowano wiele obiektów. Niedawno postanowiono uporządkować organizację ruchu, poprawiając zarazem bezpieczeństwo pieszych, ale i kierowców.    

Podobnie jak makowscy radni, tak i zembrzyccy zdecydowali, że od nowego roku stawka za odbiór odpadów wzrośnie o 5 zł. Zbierający odpady w sposób nieselektywny będą płacić jak za zboże, choć już teraz muszą uiszczać krocie.

W tym roku Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zembrzycach nie zorganizują tradycyjnego kiermaszu świątecznego na płycie suskiego rynku. Nie oznacza to jednak, że nie można nabyć pięknych ozdób przygotowanych przez podopiecznych tej placówki.

piątek, 20 listopad 2020 17:42

Zmarł trener Kazimierz Grochot

Napisane przez

Lokalny świat sportu poniósł dziś dużą stratę. Zmarł 70-letni zembrzyczanin Kazimierz Grochot, trener utalentowanej kulomiociarki i dyskobolki Julii Przybyś, a prywatnie jej dziadek.

Od kilku lat do oddziałów przedszkolnych  przy szkołach podstawowych można przyjmować nie tylko dzieci  6-letnie, ale również młodsze.  W zembrzyckiej gminie w miejscowościach w których nie ma przedszkola ta forma opieki nad dziećmi znalazła bardzo duże zainteresowanie wśród rodziców. Aby zapewnić maluchom lepsze warunki w ostatnich miesiącach w tych placówkach szereg remontów.

środa, 28 październik 2020 10:38

Palce diabła wychodzą z ziemi

Napisane przez

Przyroda potrafi być zaskakująca. Nasz czytelnik Karol Karcz natknął się w Zembrzycach na „palce diabła”, jak z racji wygląda nazywa się okratka australijskiego. I trzeba przyznać, że z jednej strony grzyb zachwyca, a z drugiej przeraża.

Strona 1 z 17
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzyce