Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny

Zembrzyce (206)

Za sprawą Gminnego Centrum Czytelnictwa w Zembrzycach i  ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie dotarła także do gminy Zembrzyce. I trzeba powiedzieć, że odbyła się z dużym rozmachem. Nie dość, że przeczytano całą „Balladynę”, to jeszcze zostało to uwiecznione. Niczym prawdziwy spektakl, dzieląc „widowisko” na pięć aktów.

Ponad 30 dziewczynek z gminy Zembrzyce systematycznie brało udział w wakacyjnych treningach Cheerleaders organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach. Duże zainteresowanie projektem sprawiło, że to nie koniec przedsięwzięcia. 

Gmina Zembrzyce jest kolejną, która przypomina swoim mieszkańcom o konieczności przeprowadzenia inwentaryzacji źródeł ogrzewania budynków i tym samym aktualizowania istniejącej bazy danych. Co prawda taki obowiązek spoczywa na gminie, ale bez udziału mieszkańców nie sposób się z niego wywiązać.

wtorek, 01 wrzesień 2020 07:14

Inwentaryzują źródła ogrzewania w gminie Zembrzyce

Napisane przez

W związku z nałożonym na gminy obowiązkiem prowadzenia i aktualizowania bazy inwentaryzacji źródeł ogrzewania budynków wynikającym z zapisów „Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego” przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Małopolskiego Nr XXXII/451/17 z dnia 23 stycznia 2017 r. Wójt Gminy Zembrzyce zwraca się z prośbą o rzetelne wypełnienie załączonej https://zembrzyce.pl/38/2020/baza-inwentaryzacji-zrodel-ogrzewania-budynkow-na-terenie-gminy-zembrzyce/  ankiety dotyczącej sposobu ogrzewania budynków na terenie Gminy Zembrzyce.

Kolejną spontaniczną akcję sprzątania Jeziora Mucharskiego zorganizowali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mucharzu. Tym razem w sukurs przyszli im strażacy, ochotnicy z Zembrzyc. Efekt z jednej strony robi wrażenie, a z drugiej sprawia smutek.

Jezioro Mucharskie ma swoje mankamenty, ale niemniej urzeka swoim pięknem. Tyle tylko, że nie brakuje tych, którzy próbują zamienić je w… składowisko odpadów. Są i tacy, którzy usiłują do tego nie dopuścić.

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zdecydowały się odnieść do informacji jakie pojawiają się w ostatnim czasie w opinii publicznej, a dotyczą funkcjonowania zbiornika Świnna Poręba, czyli inaczej mówią Jeziora Mucharskiego. W jej ocenie część z nich jest nieprawdziwa i dlatego zdecydowała się wyjaśnić kilka spraw.

środa, 22 lipiec 2020 09:47

Zembrzyce. Bezpieczeństwo nad wodą.

Napisane przez

Policjanci wraz ze Strażakami przeprowadzili prelekcje dla dzieci na temat bezpieczeństwa nad wodą, które korzystając z pięknej pogody, kąpały się przy dopływie rzeki Skawa w Zembrzycach.

wtorek, 14 lipiec 2020 07:10

Zembrzyce. Przybędzie miejsc dla przedszkolaków

Napisane przez

Gmina szykuje się na otwarcie dodatkowych oddziałów przedszkolnych.

Strona 1 z 16
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzyce