Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 30 październik 2018 06:09

Odnowili pomnik na 100-lecie niepodległości

Pomnik poległych w okresie I wojny światowej usytuowany przy Rynku w Zembrzycach, przy którym odbywa się większość uroczystości patriotycznych został gruntownie odrestaurowany.

Został on czyszczony specjalnym wysokociśnieniowym urządzeniem, następnie zakonserwowany środkiem zapobiegającym utlenianiu i osadzaniu drobnoustrojów niszczących strukturę kamienia. Mało czytelne imiona i nazwiska wypisane na pomniku zostały odnowione. Prace zostały wykonane za zgodą konserwatora zabytków, gmina wydatkowała na ten cel środki finansowe w wysokości 35 670 zł.

W listopadzie przed tym pomnikiem planowane są oficjalne uroczystości związane z obchodami 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Źródło: UG Zembrzyce

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceOdnowili pomnik na 100-lecie niepodległości