Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 13 listopad 2018 10:07

Strefy rekreacji stanęły otworem

W październiku 2018 roku dokonano oficjalnego otwarcia stref rekreacyjnych w Tarawie Dolnej, Śleszowicach i Marcówce.

- Jesteśmy jedyną gminą, której udało się pozyskać środki unijne i zrealizować projekty w ramach środków dedykowanych na zagospodarowania terenu wokół zbiornika wodnego Świnna Poręba- chwalą się zambrzyccy urzędnicy.

Gmina nie posiadała terenów przy samym zbiorniku wodnym, dlatego też w 2015 roku Wójt Gminy podjął decyzję o realizacji projektu na gminnych terenach, w centrach wsi. Dzięki temu stworzone zostały 3 kompleksy rekreacyjno – sportowe, z których mogą korzystać dzieci i dorośli, mieszkańcy jak również turyści.

Każda ze stref posiada siłownię zewnętrzną, wielofunkcyjne boiska wykonane z nawierzchni poliuretanowej, na których można grać w tenisa ziemnego, siatkówkę oraz koszykówkę. Dla najmłodszych dzieci przygotowane są urządzenia rekreacyjne.

Wszystkie obiekty posiadają ławki i altanki, całość jest ogrodzona i oświetlona. W Śleszowicach wybudowane zostało nowe boisko do piłki nożnej, zaś w Tarnawie Dolnej w ramach budowy strefy, renowacji poddano istniejące boisko trawiaste.

Obiekty powstały przy szkołach, ale są obiektami ogólnodostępnymi, z których wszyscy mogą korzystać. Przy każdej strefie rekreacyjnej wywieszony został regulamin korzystania z tego obiektu. Wprowadzone zakazy (np. zakaz chodzenia w butach na szpilkach, butach z kolcami po powierzchni poliuretanowej) mają na celu zabezpieczenie obiektu przed zniszczeniem, po to by można było z niego jak najdłużej korzystać. Strefy rekreacyjne są otwarte dla mieszkańców codziennie, także w soboty i niedziele.

Projekt „Budowa stref rekreacyjnych w Tarnawie Dolnej, Śleszowicach i Marcówce” został zrealizowany w ramach  w ramach 6 Osi Priorytetowej Dziedzictwo regionalne, działanie 6.3 Rozwój wewnętrznych potencjałów regionu, poddziałanie 6.3.3 Zagospodarowanie rekreacyjne i turystyczne otoczenia zbiorników wodnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014- 2020.

Wartość projektu to 1 822 043,71 zł, w tym wysokość środków pozyskanych na ten cel z Unii Europejskiej i z Województwa Małopolskiego to 1 300 166,76 zł. W efekcie gmina zobowiązana jest tylko do pokrycia kwoty 521 876,95 zł.

 

Źródło: UG Zembrzyce

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaZembrzyceStrefy rekreacji stanęły otworem