Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

poniedziałek, 25 luty 2019 07:19

Żyją razem od 70 lat!

Kamienne Gody Państwa Władysławy i Mieczysława Bików ze Śleszowic.

Tak piękny i rzadki jubileusz to powód do wyjątkowego świętowania. Państwo Władysława i Mieczysław Bikowie przyjęli przedstawicieli Gminy Zembrzyce w dniu jubileuszu 19 lutego br. w swoim domu w towarzystwie najbliższych. Tu przyjęli od Wójta Gminy Zembrzyce Łukasza Palarskiego serdeczne gratulacje i życzenia.

Jak informują urzędnicy gminni, jubilaci zawarli ślub 19 lutego 1949 w Mucharzu. Sami Jubilaci chętnie opowiedzieli o swojej rodzinie. Doczekali się trójki dzieci. Mają dwie wnuczki, pięciu wnuków i kilkoro prawnuków. Podczas wspólnych lat życia pracowali ciężko. Była to praca we własnym gospodarstwie rolnym. W sadach u Państwa Bików można było nacieszyć oczy widokiem dorodnych malin, wiśni, agrestu, porzeczek a na polach widokiem posianych zbóż i posadzonych płodów rolnych dla zwierząt, które również znajdowały się w gospodarstwie. Dużo uwagi poświęcili właśnie sadownictwu, a czynili to z pasją, gdyż z taka energią teraz o tym nam opowiedzieli.

Nie zabrakło wspomnień z okresu lat młodzieńczych i pierwszych lat małżeństwa, ale również późniejszych losów życiowych. Jubilaci chętnie podzielili się radą jak przeżyć ze sobą tyle czasu: – „kochać się i pracować” – mówią zgodnie. „ale też czasami przymykać oko, bo w życiu potrzeba kompromisów aby była zgoda.”

Cieszą liczne wspomnienia z życia Państwa Bików z różnych etapów bowiem to najlepszy dowód na miłość, szczęście i zaufanie jakim wzajemnie obdarowali się na całe życie. Błysnął flesz, fotoreporter małopolskiej prasy zrobił serię zdjęć pamiątkowych. Dostojnym Jubilatom składamy raz jeszcze najserdeczniejsze gratulacje.

Z okazji kamiennych godów życzymy Państwu raz jeszcze zdrowia, siły, uśmiechu i nieprzemijającej miłości. Abyście wspólnie przeszli przez jesień swojego życia, a na brylantowych godach byli gotowi znów zatańczyć swój pierwszy ślubny taniec.

 

Źródło: UG Zembrzyce

 

HomeWydarzeniaZembrzyceŻyją razem od 70 lat!