Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 14 październik 2014 08:08

Zembrzyce triumfują w rankingu

Samorządowcy z gminy nie kryją satysfakcji – są najlepsi w powiecie.

 

Według raportu „Podsumowanie kadencji 2010-2014″ uznanego samorządowego pisma Wspólnota, gmina Zembrzyce została wyróżniona jako najszybciej rozwijająca się na terenie powiatu suskiego. Miejscowi samorządowcy nie kryją dumy.

- Jak piszą twórcy rankingu, prace nad jego stworzeniem trwały kilka miesięcy, a brał w nich udział zespół analityków – podaje serwis prasowy Zembrzyc. - Ranking ma pokazać, jak gminy, a jest ich 2479, rozwijały się przez ostatnie cztery lata.

Gmina Zembrzyce zajęła 1254 miejsce, Sucha Beskidzka uplasowała się na 1974 pozycji i następnie Budzów – 2026 pozycja, Stryszawa -  2077 pozycja,  gmina Jordanów – 2143 pozycja, Bystra Sidzina 2287 pozycja, Maków Podhalański zajął 2412 miejsce i Zawoja uplasowała się na– 2478

Ranking rankingowi nierówny, ale w tym przypadku radość zembrzyckich samorządowców można uznać za usprawiedliwioną.

- W niemal wszystkich tych zestawieniach wyniki są całkowicie powtarzalne – stwierdzają autorzy raportu. -  Trudno bowiem z dnia na dzień przestać być jednostką bogatą czy też takie bogactwo zyskać. I tak, mamy w kraju kilkanaście (kilkadziesiąt) samorządów regularnie zgarniających nagrody, przy czym większość ich „bogactwa” jest w dużej mierze niezależna od poczynań władz. Zadaliśmy sobie wobec tego pytanie jak wyróżnić samorządowców, którzy realnie wpłynęli na rozwój jednostki, niezależnie od tego czy na jej terenie znajdują się wielkie przedsiębiorstwa czy grunty rolne.

raz

asdasdasdasdas

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaZembrzyceZembrzyce triumfują w rankingu